SGK Prim Borcu Yapılandırma 2019

ihtiyac kredisi sartlari ve istenilen belgelerSGK geçen yıl çıkarttığı 7143 sayılı kanun kapsamında prim borcunu yapılandıran mükelleflere yeni bir kolaylık getirmiş. Çıkardığı kanun ile prim borçlarını 18 taksite yani 36 aya kadar ödeme imkanını sunuyor.

Fakat ilk taksitte arka, arkaya iki taksitin veya bir yılda iki taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma hakkını kaybediyor.

Bu ödeme dönemlerinde mükelleflerin değişik sebeblerden dolayı bu yapılandırdıkları taksitleri ödememeleri görülerek ve yapılandırmalarını bozduklarından dolayı yapılandırmaya ilişkin geçen sene çıkartılan genelge de yapılandırma işlemine mahsup işleminin sadece, o aya ilişkin cari ödemeler yapılmasına izin verilerek, taksit ve dönem sayısı gözetmeden mahsup işlemini yapılacaktır.

7143 sayılı Kanun kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna olan birikmiş borçlarını yapılandıran, ancak ödemelerini aksatarak yapılandırmaları bozulan borçlulara, 2019 Şubat ayı sonuna kadar bu taahhütlerini yerine getirebilme imkanı sağlanmıştır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


80 − 79 =