Banka haricinde kredi veren kurumlar var mıdır?

Ülkemiz genelinde insanların ihtiyaçları doğrultusunda kredi imkânı sağlayan genellikle bankalar olmaktadır. Kredi notu düşük olanların bankalardan kredi çekme olasılığı mümkün olmuyor. Bu durum karşısında bankaların haricinde kredi veren başka kurumlar varmı sorusu akla hemen gelmemktedir.

Bankalar haricinde kredi imkânı sağlayan bir diğer kurumlar , genellikle borç kapamaya yardımcı olan veya ülkemizde görülen en büyük sıkıntılardan biri olan kredi kartlarının borçlarının kapatılması için sunulan krediler olmaktadır. Bu krediler aracı bir firma tarafından verilmektedir. Kredi kartı borcu olan bir kişi aracı firma ile anlaşma yapmak için şartları konuştukları sıra ödemeler ve faizler uygun gelirsen anında krediyi kapatma fırsatını yakalamış oluyorlar. Katılım bankacılığı gibi çalışan kurumlar, her türlü konut ve araç alımlarında faizsiz geri ödemeli ürünler sunmaktadır.

Özellikle internet üzerinden bankaların dışında kredi verenler oldukça fazla. Ayrıca mesela bir konut almak için krediye ihtiyacınız var ve bankadan kredi kullanamıyorsanız büyük inşaat firmaların kredilerinden yararlanmaktadır. TOKİ, gibi firmalar yaptıkları daireleri belirli bir peşinat karşılığında kalan kısmı belirli faizlerle taksitlere bölmektedir. Bir diğeri ise Eminevim gibi kuruluşlar da ev almak isteyen kişileri buluşturarak taksitli ödeme imkanları sunup sizi ev sahibi yapabilmektedir.

Taşıt kredisi çekerek araç sahibi olmak içinde bayiler belirli peşinatlar karşılığında (bazı kampanyalarda peşinatsız) %0 faiz veya belirli faiz oranlarında kalan borcu taksitlendirmektedir. Bu sayede sizlerde araç kredisi öder gibi taksitle araç sahibi olabilirsiniz.

6 Yorumlar on Banka haricinde kredi veren kurumlar var mıdır?

  1. Merhaba bankalara borcumu biraraya toplamak için 15000 tlye ihtiyacım var ankarada memurum aylık düzenli olarak ödeme Yapabilirim. Lütfen ulaşın. Acil nasıl yardımcı olabilirsiniz. İletişim [email protected]

  2. Merhaba Bankalara ve bir kaç yere borcumdan dolayı ödemekte sıkıntı çekiyorum…
    Toplam borcum 40.000 tl’ dir. Aylık ödeyebileceğim max. 1500 tl ve 36 ay vadeli şekilde ödeme yapabilirim… Bana acil ulaşırsanız sevinirim…

  3. merhaba ben sakaryada yaşıyorum öğretmenim acil 15000 bine ihtiyacım var

  4. [email protected] % 3’lük acil kredi teklifi, şimdi başvurun.

  5. murat Firat // 31 Ocak 2018 at 10:45 // Cevapla

    acil kredi temas eposta [email protected]

  6. Krediye ihtiyacınız var mı? Bir krediye ihtiyacınız varsa, lütfen bana e-posta yoluyla ulaşın [email protected]

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


− 3 = 4