Ziraat Bankası IBAN sorulama

Ziraat Bankası kuruluşu itibarîyle oldukça eski bir bankadır. Günümüzde devletin tam bir desteğini alan banka işlemlerini daha kolaylaştırmak için tüm müşterilerine bir hesap numarası yanında IBAN numarası vermektedir. Bu numara çoğu kimse tarafından bilinmeyen bir numaradır. Bankalar arasında yapılan EFT işlemleri için yoğun olarak kullanılan bu bankacılık terimi için Ziraat Bankası IBAN sorgulama sisteminden yararlanmanız gerekecektir.

Ziraat Bankası IBAN sorulama yapmak için bir takım adımlar bulunmaktadır. Sizin yapacağınız ilk adım ise bankanın kendi sitesine giriş yapmanız olacaktır. Sizden istenen ilk olarak seçeneklerden birini tercih etmeniz olacaktır. İster şube kodlarına göre sırala, ister şube isimlerine göre sırala kısmını tercih edin her ikisinde de kartınızın bulunduğu şubenin kodunu girmek zorundasınız.

Ziraat Bankası IBAN sorgulama, müşteri numarası ve ek no olarak geçen ziraat bankasına ait olan 5000 li rakamlar olacaktır. Son olarak ise karşınıza çıkan numaralar 26 haneli ve aynı zamanda TR kodu ile mevcut olacaktır. Sahip olduğunuz bu kod sayesinde internet üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*