Yapı Kredi bankası Öğrenci Eğitim Kredisi

Oldukça masraf gerektiren eğitim harcamalarının altından kalkabilmek ailelere külfet olmakta ve her geçen gün bu giderek artmaktadır. Zor durumda kalan aileler için çözüm arayışları içinde bankalardan eğitim kredisi almak da var. Yurdumuzun tüm bankaları bunun için çalışmalar yapmış ve dileyenlere öğrenci kredisi vermeye başlamışlardır. Yapı Kredi Bankası öğrenci eğitim kredisi de bu amaca hizmet ediyor.

Öğrenci kredisinin geri ödemesini 2 yıl vadeye yayma şansınız var, ya kendiniz müracaat ettikten sonra krediyi alırsınız veya çocuğunuzun okuduğu okula transfer edilmesini isteyebilirsiniz. 18 yaşından küçük çocuklar kredi alamayacakları için ancak aileleri başvuruda bulunabilirler. Yapı Kredi Bankası öğrenci eğitim kredisi ancak aylık belli bir geliri olduğunu kanıtlayan üniversite öğrencilerine eğitim kredisi vermektedir.

Aileler için çok büyük avantaj olan eğitim kredilerinin faizlerinin az olması da tercih edilme sebeplerinin başında geliyor. Yapı Kredi bankası öğrenci eğitim kredisi için okuyan çocuğunuzun öğrenci kimlik belgesi, başvuru formu ve nüfus cüzdanının olması yeterlidir müracaat için.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*