Yapı Kredi Bankası EFT saatleri

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri genel bir kural üzerine oluşmuştur. Hafta içinde istediğiniz mesai saati diliminde bankalardan para aktarım işlemini rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Pazartesi ve Cuma arasında yapılan bu işlemler için genellikle saat 9 civarı başlanmaktadır. Bazı bankalarda bu işlem saati 8’ i bulmaktadır.

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri için bir uygulama konusu söz konusu değildir. Bunun nedeni ise bankalar arasında kullanılan tüm sistemlerin Cuma akşam saat 17.00 itibarîyle son bulmasından kaynaklanmaktadır. Mevduat hesabının, kredi kartlarının ve hesap numaralarının mutlaka EFT yapabilmek adına IBAN numarasına da ihtiyaç olmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanmadığı durumlarda ise kişilerin hatalı işlem yapması mümkün hale gelecektir. Bu nedenle dikkatli olunması yerinde olacaktır.

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri, akşam saat 17.00 ye kadar devam etmektedir. Ücretler için de her banka gibi kendi oranlarını uygulamaktadır. Burada yapacağınız bir EFT işlemi için ücret düzeyleri yaklaşık olarak 3,5 lira olmaktadır. Ancak genel bir ücret düzeyinin dışında ki 16.30 ile 17.00 arasında bu hizmet iki katına varmaktadır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*