Vodafone Locate ve Vodafone Süpernet

Vodafone

Burak Gunenc

Note Kozmetik is Geliştirme Dir

Note Kozmetik, saha satış ve pazarlama ekibini daha etkin yönetebiimek için Vodafone Locate servisini kullanmaya başladı.

Note Kozmetik, daha başarılı planlama sayesinde 1 yıl içerisinde 600’den fazla satıs noktasına ulaştı.

Note Kozmetik, Vodafone Süper İnternetli tabletler sayesinde satış süreçlerini %50 hızlandırdı.

Vodafone Locate ile işletmeler daha hızlı, daha verimli

Dünya devleriyle rekabeti, teknolojiyle yakaladı

Vodafone Locate ve Vodafone Süpernetli tabletler ile ürünlerini doğru zamanda

İŞ SÜREÇLERİMİZ YÜZDE 50 HIZLANDI

Günenç’e göre Vodafone Supernet bağlantılı tabletler ve Vodafone Locate ile yakaladıkları mobil satış gücü, küresel markalarla rekabet edebilmelerine imkân tanıdı. Günenç, Note Kozmetikte değişimi şöyle anlatıyor: “Geçtiğimiz yıl Nisan ayında sıfır noktasındaydı. Şimdi ülkenin en önde gelen 600’den fazla satış noktasına ulaşıyor ve ürünlerimizi dağıtıyoruz. Dijital dönüşüm sayesinde satış ve dağıtım süreçlerimiz %50 hızlandı.”

Note Kozmetik, Vodafone Locate web arayüzü sayesinde tüm ürünlerinin doğru satış noktalarına, zamanında ulaştığından emin oluyor.

Doğru Noktalara Ulaşın

Rota planlarınızı daha doğru yaparak saha hızında 3 kata varan artış.

Daha az personel

Doğru planlama sayesinde araç ve personel sayısında %30’e varan azalma

Yakıttan Tasarruf Edin

Doğru rota planlaması ile araç başına ortalama %30 yakıt tasarrufu

doğru noktaya ulaştıran Note Kozmetik, satış ve dağıtım süreçlerini %50 hızlandırdı.

TÜRKİYE’de 2010 yılında yatırıma başlayan NOTE Kozmetik, Çorlu’da 15 bin metrekarelik kapalı alanda, yeni teknolojilerle donatılmış tesisinde üretim yapıyor. Çevreye ve doğaya duyarlı yenilikçi kozmetik ürünlerini pazara sunmaya çalışan Note, bir yandan da kozmetik dünyasının devleriyle rekabet ediyor.

“Doğru zamanda, doğru noktada olmamız gerekiyor”

Note Kozmetik iş Geliştirme Müdürü Burak Günenç, 15 kişilik bir saha ekibine sahip olduklarını söyleyerek şöyle diyor: “Perakende noktalarına planladığımız şekilde ulaşabildiğimizden emin olmamız gerekiyordu. Ayrıca, yapılan ziyaretlerde stok düzeyi, liste fiyatları ve uygulanabilecek iskontolarla ilgili bilgilerin de anlık olarak kontrol edilebilmesi ve bu bilgilerin merkeze hızlı bir şekilde iletilmesi gerekiyordu.”

“Teknolojiyle her noktaya ulaştık”

Note Kozmetik satış operasyonlarını hızlandırabilmek için 2014 yılında Vodafone Yarına Hazırım Ekibi ile bir araya geldi. Yarına Hazırım Ekibi, Dijitalleşme Endeksi’ni* hesaplayarak Note Kozmetik’in öncelikli ihtiyaçlarını belirledi. Yapılan çalışmalar sonucunda Note Kozmetik, cihaz ve altyapı yatırımı yapmasına gerek kalmadan Vodafone Locate*” servisini kullanmaya başladı.

Burak Günenç, Vodafone Locate ile elde ettikleri başarıyı şöyle anlatıyor: “Vodafone Locate sayesinde satış planlarını yaparken hangi noktalara ürünlerimizin ulaştığından artık eminiz. Müşterilerimizden gelen talebe göre önceliklerimizi belirleyip doğru rota planının yapılmasını sağlıyoruz. Vodafone Locate ile satış noktası ziyaret performansımızı %25 artırmış olduk.”

Saha çalışanlarına Vodafone Süpernetli* tablet veren Note Kozmetik, siparişlerin anında sisteme girilebilmesi-ni sağladı. Tabletler POS cihazı gibi kullanılarak tahsilat da gerçekleştiriliyor. Günenç, anlık erişim sağlayan bu dijital altyapı hakkında şöyle diyor: “Gerçekleştirdiğimiz dönüşüm sayesinde, %65 çıkan Dijitalleşme Endeksimizi %90’a getirdik. Artık operasyonlarımızı geleceğin teknolojileri üzerinden yürüten, daha rekabetçi, daha verimli ve daha profesyonel bir şirket haline geldik.”

Yarinahazirim.com’da yer alan Vodafone Dijitalleşme Endeksi uygulaması; işletmenizin en verimli şekilde çalışması için gerekli olan teknolojik çözüm ve hizmetlere olan ihtiyacınıza göre

puanlama yapan web ve mobil tabanlı bir uygulamadır. Uygulamayla amaçlanan, işletmecilerin dijitalleşme süreçlerine teknolojik çözüm ve hizmetlerle katkı sağlamaktır.

Vodafone Locate, cep telefonları üzerinde GPS aracılığıyla yurtiçi ve yurtdışında konum belirleme özelliği ile lokasyon bilgisi sunabilen web ve mobil tabanlı hizmettir. Kurumsal ve faturalı

aboneliği olan firmalar bu servisi kullanabilir. GPS teknolojisi konum belirleme özelliğini kullanabilmek için firmaya kayıtlı faturalı kurumsal GSM hatlarının 2G ve 3G servislerinin açık olması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: Vodafone Cep Merkezleri ve vodafone.com.tr
Vodafone TR on Twitter: \u0026quot;Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ile … Finansq

Vodafone Locate ve Vodafone Süpernet

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy: KOBİ … Finansq

Vodafone Locate ve Vodafone Süpernet

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


47 − 39 =