Virman Nedir?

Bankacılık terimleri değişik ve sektörel anlam içerdikleri için hemen hemen hepimizin yapmadığı zaman bilmediği işlemleri ifade etmektedir. Örneğin virman nedir diye aklınıza takılabilir. Çok sık okuduğumuz, duyduğumuz bu kelimenin anlamını araştırmak isteyebiliriz. Bu ve benzeri bir çok bankacılık tabiri ile ilgili bildileri internetten bulabiliriz. Bankacılıkta kullanılan tabirlerin bir kısmı kısaltmalardan da oluşabilmektedir. Bunlarnda açılımlarına bakmak gerekir.

Gerçek anlamda yaptığımız işlemin ne olduğunu ve adını bilemiyebilir ve araştırmak isyteyebilirsiniz. Bazı sorular gibi virman nedir sorusuda oldukça sık sorulur. Virman hesaplar arasında tarnsfer anlamına gelmektedir. Yani kendi hesaplarınız arasında paranızı bir hesaptan diğerine aktarmak olarak açıklanmaktadır. Bu basit işlem bankacılık terimlerinde virman olarak aktarılmakta ve bir masrafa tabi olmakatadır.

Kişinin birkaç mevduat hesabı olabilir bu hesaplarını farklı amaçlar için kullanabilir. Bazen hesaplarının arasında paraları taransfer ederek yapılan işlemlerin tamına denen virman firmalar içinde geçerli bir tabirdir. Bu şekilde virman nedir sorusunun artık kafanızı karıştırması mümkün değildir. Yani sorunun cevabı bu kadar kısa ve net olarak verilmiş olmaktadır.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

28 + = 36