Vdf Tasit Kredisi Nasıl Alınır?

VDF ile taşıt kredisi almak nasıl olur sorusunun cevabını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

VDF Taşıt Kredisi, Volkswagen Doğuş Finans tarafından verilen taşıt kredisidir. Bu kredinin bankalardan aldığınız kredi ile ilgisi yoktur. Söz konusu şirket size almak istediğiniz taşıt için taşıt kredisi vermektedir. VDF ile Volkswagen, Skoda, Seat, Lamborghini, Porcshe, Volskswagen ticari araç, Scania, MAN gibi pekçok marka için seçim yapabilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra modelinizi belirleyerek seçtiğiniz aracı hangi en uygun faiz sahip kredi ile temin edeceğinize karar verebilirsiniz.

Bankalardan kredi alamamanız durumunda bazı taşıt kredisi alabileceğiniz şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler size belirli marka ve model taşıtlar için kredi verirler. Tıpkı bankaya kredi başvurusu yapar gibi bu şirketlere taşıt kredisi başvurusu yaparsınız. İşte bu şirketlerden biri de VDF yani Volkswagen Doğuş Finans şirketidir. Ayrıca bu şirket ikinci el taşıt kredisi de vermektedir. VDF taşıt kredisi alabilmek için herhangi bir doğuş şirketine giderek nüfus cüzdanınız ve nüfus cüzdanı fotokopiniz gelmektedir. Ayrıca son aya ait maaş bordronuz ve ikâmetgâh belgeniz de mutlaka yanınızda olmalıdır.

Satış temsilcisine başvurunuzu yaptıktan sonra eğer aranan şartlara uygunsanız kredinize onay verilecektir. Ancak kredi başvurunuza şirketin onay vereceğine dair bir garanti yoktur. Bazı durumlarda kredi başvurunuz kısmen onaylanabilmektedir. Çünkü sizden bir miktar peşin para istenmektedir. Diyelim ki 60 bin TL lik bir taşıt kredisi için sizden 10 bin TL peşinat istenecektir. Şirket kredi başvurunuzu aynı gün inceler, değerlendirir ve size cevap verir. Krediniz VDF şirketi tarafından onaylanırsa kredi sözleşmesini imzalarsınız ve peşinatı ödeyerek aracı teslim alırsınız. Krediye yansıtılan faiz oranları taşıtın markasına ve modeline göre değişmektedir.

Yorum Yaz

+ 75 = 83