Vakıfbank eft saatleri 2015

Vakıfbank hesabınızdan karşı bir bankaya para trasferinizi Eft işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Eft işlemleri her bankanın kendi saatleri içersinde yapılmaktadır. Vakıfbank kendi müşterileri için Vakıfbank Eft  saatlerini belirlemiştir.

Sizlerde bir Vakıfbank müşterisiyseniz haftaiçi hergün bankanızdan karşı bankaya para transferinizi yapabilmeniz için gün içerisinde 16.30’a kadar gerçekleşitrmeniz gerekmektedir. Bu ssat’te kadar gerçekleştirdiğiniz  Eft işleminiz aynı gün karşı bankanın hesabına geçecektir.  Merkez Bankası sistemlerini veya bankanızın yoğun olmadığı takdirde EFT işlemi 10 dakika gibi bir sürede gerçekleşirken, yaşanabilecek bir sıkıntıdan dolayı bu süre sadece 30 dakikayı bulabilir. Dikkat edilmesi gereken Vakıfbank müşterisi olarak sizler 16.30’dan sonra yapacağınız tüm para transferleriniz resmi tatiller ve hafta sonu dâhilinde ilk mesai gününde belirlenen zaman diliminde gerçekleşecektir.

Yaptığınız Vakıfbank Eft işleminizi sorgulamak ve emin olmak adına sizler için daha iyi olacaktır. Vakıfbank EFT saatleri içerisinde yapmış olduğunuz para transferiniz herhangi bir şekilde gün sonuna yakın hesabınıza aktarılmamış ise hemen ilk olarak EFT işlemlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık bulunmuyorsa  Vakıfbank’ın çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 724’ü aramalı veya en yakın banka şubesine gitmelisiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri ile görüşüp  sorunun nereden kaynaklandığı öğrenebildiğiniz gibi yeniden EFT işlemini görevliler yardımı ile de yapabilirsiniz.  EFT işleminin gerçekleşmediğine dair sorun kendi bankanızdan kaynaklanmıyor ise bu sefer hemen muhatap banka ile irtibata geçmelisiniz.

Para transferi yapanların bir başka merak ettiği soru ise eft hesaba ne zaman geçer sorusudur. Vakfıbank hesaplarınızdan yapacağınız eft işlemleri eğer eft saatleri içerisinde yapılmışsa gün içerisinde 10 dakikalık bir süre içerisinde muhatap banka hesabına geçecektir.  Çok nadir de olsa bankaların yoğun olduğu günlerde eft işlemlerinin sonuçlanması bir kaç saati de bulabilir. Cuma günü yapılan eft işlemleri sonucunda bankanın hafta sonu yoğunluğundan dolayı muhatap banka hesabına geçmeyebilir. Bu durumda göndermiş olduğunuz para bankanın havuzunda bekletilecektir. Para muhatap banka hesabına bir sonraki iş günü yani pazartesi günü hesaba geçeceğini de unutmamalısınız.

finansq (9)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*