Ülkemizde havacılık sahası hızlı bir gelişim içinde

Satış operasyonunu yönetecek

Ülkemizde havacılık sahası hızlı bir gelişim içinde.

Gerek dev altyapı çalışmaları ve gerekse bu alanda boy gösteren yerli ve yabancı kuruluşların hızlı büyüme süreçleri, oyuncuların Türkiye’de daha aktif pozisyon almalarını zorunlu kılıyor.

iki yıl önce Fransız Air France ile HollandalI KLM birleşmesinden doğan Air France-KLM Grubu da faaliyet yürüttüğü 103 ülke arasında Türkiye pazarını yakından takip eden dünya devlerinden biri. Şirket, dönem dönem yaptığı dokunuşlarla Türkiye’deki pozisyonunu güçlendirmeye çalışıyor. Grup yönetimi,

Türkiye pazarına dönük önemli bir atama gerçekleştirdi. Umut Çaynak, Air France-KLM Türkiye Satış Direktörü oldu.

İTÜ inşaat Mühendisliği ve Bilkent Üniversitesi işletme Fakültesi eğitimlerinin ardından Procter & Gamble’da profesyonel yaşama adım atan Çaynak, Redbull’da da çalıştı.

Büyümenin başına geçti

Alman Allgeier Holding, üç yıl önce insan kaynakları yönetim danışmanlığı şirketi Oxygen Consultancy’nin çoğunluk hissesini satın alarak bu alandaki gücünü perçinledi. Türkiye pazarına ayrı bir önem veren grup, Türkiye operasyonlarında genel müdürlük bayrağını Zeynep Doğrul Aşar’a emanet etti.

Aşar, şirketin İstanbul,

Ankara ve İzmir merkez ofislerinde yeni dönem için planlanan büyüme ve iş geliştirme hedeflerinin yaşama geçirilmesi süreçlerini yönetecek, iş kariyerine Profil International ve Ray & Berndtson İstanbul ofisinde araştırma müdürü olarak başlayan Zeynep Doğrul Aşar, telekom, finans, hızlı tüketim sektörlerini yakından tanıyor. Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Aşar, dokuz yıldır Oxygen Consultancy ekibinde çalışıyor.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*