Türkiye’nin en iyi ekonomistleri

21 MURAT UNGOR

Uluslararası ekonomi, makro ekonomi, ekonomik büyüme ve teknolojik değişim

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden lisans derecesini aldı. Önce Bilkent Üniversitesi’nde sonra University of Southern California’da ekonomi yüksek lisansı yaptı. Ardından da doktorasını verdi, 2010’dan bu yana Türkiye Merkez Bankasında çalışıyor.

22 ATA CAN BERTAY

Ekonometri, İstatistik, ekonomi politik, uluslararası ekonomi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümünden lisansını aldı. Hollanda Tilburg University’de yüksek lisans ve doktorasını yaptı. Kariyerine Avrupa Merkez Bankasında araştırma görevlisi olarak başladı. Bugün Özyeğin Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak ders veriyor.

23 CEM ÇAKMAKLI

Makro-finansal analiz, ampirik makro ekonomi, risk ölçümü

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nde tamamladı. Aynı üniversitede yüksek lisansını yaptı. Sonrasında University Rotterdam’da doktorasını verdi. 2013’te Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı.

24 EMRAH İSMAİL ÇEVİK

Sürdürülebilir ekonomi, finans piyasaları ve analizi, uluslararası ekonomi

Bülent Ecevit Üniversitesi İşletme Bölümünde doçent olarak görev yapıyor. Eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümünde başladı. Aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansını tamamladı. Ardından Zongutdak Karaelmas Üniversitesinde doktorasını verdi,

26 BEDRİ KAMİL ONUR TAŞ

Bankacılık ve finans, finansal analiz, kriz yönetimi

Varlık flyatlama, ekonomi, makro ekonomi, mali iktisat, uygulamalı iktisat

Kariyerine Bilkent Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başladı. 2012’den bu yana Borsa İstanbul’da uzman yardımcısı olarak görev yapıyor.

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Boston College’da ekonomi alanında yüksek lisans ve doktora yaptı. Ardından orada asistanlığa başladı. Sonrasında Türkiye’ye döndü. Bugün TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapıyor.

27 TALHA YALTA

Ekonometri, makro ekonomi

Lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. Sonrasında Fordham University’de yüksek lisans ve doktora yaptı. Bugün TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İktisat Bölümünde doçent olarak görev yapıyor.

28 SALİH FENDOGLU

İstatistiksel modelleme, uluslararası ekonomi, mikro ekonomi, data analizi

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. University of Maryland, College . Park’da yüksek lisans ve doktora yaptı. Türkiye Merkez Bankasında kariyerine başladı, hala da orada devam ediyor.

30 SEDEF ŞEN

Ekonometri, İstatistik, ekonomi politik, uluslararası ekonomi

İktisat politikası, makro ekonomi, finans

ODTÜ’de lisans eğitimini tamamladı. Ardından University of York’ta yüksek lisans ve doktorasını yaptı. Bugün Merkez Bankası nda çalışıyor,

Süleyman Demlrel Üniversitesi İktisat Bölümünde lisansını tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünde yüksek lisans yaptı ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İktisat doktorasını tamamladı. Bugün aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

31 SEMİH İBRAHİM AKÇOMAK Makro ekonomi, mikro ekonomi, kriz yönetimi

ODTÜ Ekonomi Bölümünden lisansını aldı. Burada yüksek lisansını tamamladı. Ardından Maastricht University’de doktorasını verdi. Akademik kariyerine ODTÜ Ekonomi Bölümünde araştırma görevlisi olarak başladı. 2012’den bu yana da yardımcı doçent olarak devam ediyor.

32 MEHMET YİĞİT GÜRDAL

33 GÖKÇE UYSAL

Deneysel İktisat, davranışsal İktisat, oyun teorisi

Çalışma ekonomisi, uygulamalı İstatistik, uygulamalı ekonomi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Bölümünden mezun oldu. Doktorasını ekonomi üzerine University of Minnesota’da yaptı.

Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümünde bitirdi. Ardından University of Rochester’da yüksek lisans ve doktora yaptı. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yapıyor.

34 SEDA ERTAÇ

Davranışsal İktisat, deneysel ekonomi, bilgi ekonomisi

Bilkent Üniversitesi Ekonomi lisansından sonra UÇLA University’de yüksek lisans ve doktora yaptı. Kariyerine University California’da başladı. Sonrasında University Chicago’da devam etti. Bugün Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yardımcı doçent olarak ders veriyor.

35 ERKANERDOĞDU

Enerji ekonomisi, alternatif enerji poliltikaiarı

ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Sonra İngiltere’de Universty of Surrey’de ekonomi üzerine yüksek lisans yaptı. Sonrasında da Universty of Cambridge’de doktora yaptı,

36 EREN İNCİ

Kent ekonomisi, ulaştırma ekonomisi, kamu ekonomisi ve endüstriyel organizasyon

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Boston College’da ekonomi üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı. 2013 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi’nde doçent olarak ders veriyor.

37 CEYHUN ELGİN

Makro ekonomi, kamu ekonomisi, siyasi ekonomi, ekonomik modelleme

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Ceyhun Elgin, University of Minnesota’da önce yüksek lisans, sonra da doktorasını tamamladı. Bugün Boğaziçi Üniversitesj Ekonomi Bölümünde doçent olarak görev yapıyor.

38 AHMET FARUK AYSAN

Uluslararası finans, makroekonomi, ekonomi politik, bankacılık ve finans

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu ve University of Maryland College Park’ta yüksek lisansını, sonra da doktorasını tamamladı. 2011’den bu yana Türkiye Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi ve Para Politikası Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

39 REMZİ KAYGUSUZ

Makro ekonomi, finansal yönetim, sermaye piyasaları

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra Pennsylvania State University’de ekonomi üzerine doktora yaptı. 2007’den bu yana Sabancı Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalışıyor.

40 CEM DEMİROĞLU

Finansal yönetim, özkaynak ve sermaye piyasaları

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Sonrasında Lincoln’de finans üzerine yüksek lisans yaptı. Ardından Florida’da finans doktorasını tamamladı ve Türkiye’ye döndü. Şu anda Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünde doçent olarak görev yapıyor.
auto-ak-parti-kadin-kollari-genel-baskan-yard-5762735_o.jpg Finansq

Türkiye'nin en iyi ekonomistleri

Dünyanın en iyi ekonomisti bir Türk Finansq

Türkiye'nin en iyi ekonomistleri

Türkiye’nin ‘iyi’ hikayesini politik riskler bozabilir haberi www … Finansq

Türkiye'nin en iyi ekonomistleri

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


− 9 = 1