Türkiye finans eft saatleri 2015

Türkiye Finans hesabınızdan yapacağınız eft işlemlerinin gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmasını istiyorsanız işleminizi Türkiye Finans eft saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir.

Türkiye finans bank eft saatleri  gün içerisinde 17.00 ‘ye kadar devam etmektedir.  Hafta içi bu saate kadar yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Eft işlemlerinizi bu saatten sonra yaparsanız para aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır.  Bir sonraki gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır.  Bir sonraki günün tatil olması durumunda ise ilk iş günü işlem sonuçlanacaktır. Bu yüzden eft işlemlerinizi gerçekleştirirken Türkiye Finans eft saatine dikkat etmenizi sizlere tavsiye ederiz.

Türkiye Finans bankası yarım çalıştığı günlerde ise eft saatleri saat 11:00 civarında bitmektedir.  Bu saatten sonra yapılacak olan eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü sonuçlanacaktır. Türkiye Finans eft saatleri içerisinde yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Gün içerisinde yapılan bu işlemler ise genel olarak 10 dakikalık bir süre almaktadır. Türkiye Finans  banka sistemlerinde oluşan yoğunluklar nedeni ile eft işlemlerinde aksamalar görülebilmektedir. Özellikle bankaların yarım gün çalıştığı günler, cuma günleri ve tatillerden bir önceki günler işlem yoğunluğu normalin üzerine çıktığı için banka sistemlerinde yavaşlamalar oluşmaktadır. Bu yavaşlamalar da eft işlemlerinin sonuçlanmasını geciktirebilmektedir.

Türkiye Finans eft sorgulama işlemi, eft işleminin gerçekleşmesi ancak paranın muhatap banka hesabına geçmediği durumlarda yapmalısınız.  Eft işleminizi Türkiye Finans eft saatleri içerisinde yapmışsanız ve göndermiş olduğunuz para muhatap banka hesabına geçmemişse öncelikle parayı gönderdiğiniz hesap bilgilerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hesap bilgilerinde herhangi bir yanlışlık yoksa, eft işlemini yaptığınız muhatap banka ile görüşmelisiniz. Karşı banka ile görüşerek eft işlemi yaptığınızı ve paranın hesaba aktarılmadığını belirtmeniz yeterlidir. Banka gerekli sorgulamaları yapacaktır ve eğer paranız banka havuzunda bekletiliyorsa, parayı göndermiş olduğunuz hesaba aktaracaktır. Eğer karşı bankanın havuzunda da görülmüyorsa Türkiye Finans yetkilileri ile görüşerek eft sorgulama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

finansq (1)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*