Trafik Kazası Sonrasında Sigortadan Para Alma

Trafik kazalarından sonra nasıl paramızı alabiliriz sorusunun cevabını sizlere yazımızda anlatacağız. Trafi kazanızdan sonra sigortadan paranızı alabilmeniz için belirli şartlar bulunmaktadır. İlkönce kaza sonrası mağdurluğunuz varsa eğer kendi başvurunuzu bizzat kendiniz yapabilirsiniz.

Hazırlayacağınız belgeler ile bu başvurunuzu çok kolay gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra dosyanız oluşacak ve sizin sigorta danışmanız olacaktır. sizden istenecek belgeler sırasıyla şunlar olacaktır. Kaza tespşt tutanağı, kaza yapan araçlardan tüzel kişiye ait olanlar için imza sirküleri ve kimlik fotokopisi, gerçek kişiler için T.C kimlikli nüfus cüzdanı ve banka hesap bilgisi. Bu süreçte siz bütün belge ve bilgilerinizi sigorta şirketine verdikten sonra 8 gün süre zarfında size ödemenizin yapılması gerekmektedir.

Bu durumlarında dışında örneğin sakatlık, ölüm durumunda istenilen başka farklı belgeler olmaktadır. Trafik kazasında tuttanaklar tutulduktan sonra sigorta şirketine verilir. Sigorta şirketleri bu tutanakları inceledikten sonra sürücü, yolcu, yayalar karışmışsa eğer bunlara göre tazminat bedeli belirlenir. Bu arada belirlenen bu miktar size yeterli gelmezse eğer sigorta şirketine sizin dava açma hakkınız vardır.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

6 + 1 =