Toyota

Otomotiv sektörünün en inovatif markalarından biri olan ve hibrit teknolojisine yönelik yatırımlarıyla öne çıkan Toyota’nın Türkiye pazarlama ve satış AŞ. CEO’sn Ali Haydar Bozkurt, şirket bünyesindeki konuımı görevi sık sık seyahat ediyor. Markanın doğduğu yer Japonya… AL.J Holding’in merkezi Dubai’de ve Toyota’nın Avrupa merkezi ise Brüksel’de… Bu merkezler arasında mekik dokuyan Ali Haydar Bozkurt, pazarlamaya yönelik faaliyetleri kapsamında özellikle Avrupa şehirlerindeki organizasyonları yakından takip ediyor. 2016’i ‘Hibrit Yılı’ ilan ettiklerini söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ. CEO’sn Ali Haydar Bozkurt, bugün dünyada 8 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen hibrit teknolojisini Türkiye’de yaygınlaştırmak amacıyla 360 derece pazarlama faaliyetleri yürüttüklerini vurguluyor. SUV konforunu yüksek offroad yetenekleri ile buluşturan pickup modeli Hilux’ıuı 2016’in en dikkat çeken modellerinden biri olduğunu belirten Ali Haydar Bozkurt, 2016 yılına yönelik hedefleri hakkında ise şu yonunda bulunuyor; “Gerek müşterilerimizden gerekse bayi ağımızdan çok büyük beğeni toplayan ‘Ycni Hilux’ satışlarındaki ivmenin 2016’da da devam edeceğine inanıyoruz. Ayrıca, Toyota olarak sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkıda bulunmaya büyük önem veriyoruz. Trafikte gereksiz yere çalınan koma sesinin önüne geçmek, toplumsal bilinci artırmak ve farkındalık yalatmak amacıyla 2016’te ‘Korna Çalma Huzurumu Çalma’ sosyal sorumluluk projesine başladık. Gereksiz koma kullanımının toplnmlann medeniyet seviyesi ile alakalı olduğunu düşünüyoruz ve bu uzun soluklu projeye önümüzdeki dönemlerde de yoğunlaşarak devam

2016’NIN SEYAHAT PLANLARI ÇOKTAN BELİRLENMİŞ DURUMDA

Avrupa şehirlerindeki organizasyonlara, dönemsel olarak bayilerle birlikte gerçekleştirdikleri yurt dışı seyahatlerinin de eklendiğini dile getiren Ali Haydar Bozkurt, “Seyahat eünek global bir markanın Türkiye yöneticisi olarak işimin bir parçası. Tabii bu dunun iyi bir planlama ve takip gerektiriyor. 2016’te Japonya, Portekiz, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre ve Almanya’ya, yurt içinde ise sıklıkla Adana’ya ve bayilerimizin bulunduğu şehirlere gittim. Şu anda 2016 yılının ilk 6 ayında ne zaman, nerede, hangi toplantıya katılacağım büyük ölçüde belli. Sayamayacağım kadar çok yurt içi ve yurt dışı uçuşum oluyor. Haftada bir veya iki haftada bir seyahat ediyorum” diyor. 2016’ya İngiltere, Hollanda ve Belçika seyahatleri ile başladığını ve yurt dışı uçuşlarda Türk Hara Yollarını tercih ettiğini söyleyen Ali Haydar Bozkurt, seyahat ajandası hakkında şu bilgileri veriyor: “Türk Hava Yollan gi’ıler yüzlü çalışanlara ve tecriibeli pilotlara sahip. Buna bir de hizmet kalitesi eklendiğinde dünyanın en önemli havayolları anısında olması kaçınılmaz oluyor. Mart ayında Japonya’ya gideceğim. Nisan ayında ise bu sene dörduncnsunu düzenleyeceğimiz ’Nisan’da Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ için Adana’da olacağını. Ayrıca yıl içinde Paris, Cenevrejaponya, Belçika, BAE, Arjantin ve Uruguay’a da seyahatlerim olacak.”

“PLANET IFE PLATFORMU AYRICALIKLI HİSSETTİRİYOR”

Bu kadar sık seyahat eden bir yönetici olarak vaktinin önemli bir kısmını havaalanlarında geçiren Ali Haydar Bozkurl, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki Cip Loungc’un sunduğu hizmetlerin, uçağa binene kadar geçen süreyi son derece verimli kıldığım düşünüyor. Bu süre zarfında çalışabildiğini, yorgunsa da dinlenebildiğini söyleyen Bozkurt, Cip Lounge’un günün her saati için zengin mönü alternatifleri sunduğunu da sözlerine ekliyor. Business Class uçuşlarında Türk Hava Yolları’nın çok farklı bir konuma sahip olduğunu vurgulayan Bozkurt, “Türk Hava Yolları, snnduğn konforve lıizmederile beklentilerimi en verimli şekilde karşılıyor. Kıtalararası uçuşlarda Global Commıuıication Süite sistemine sahip uçaklarda sunulan ‘Planet IFE platformu’na yönelik canlı IV ve kablosuz WiFi hizmetleri almak son derece ayrıcalıklı hissettiriyor. Kablosuz internet sistemiyle maillerime bakabiliyor, uzun uçuşlarda bile dünyadan ve iş hayatından kopmamış oluyorum. Canlı TV hizmeti ve diğer eğlence platformları ise üstün hizmet kalitesinin ve yenilikçi yaklaşımının bir göstergesi”

“UCAN ŞEFLER, KALİTENİN FARKLI BİR GÖSTERGESİ”

Uzıuı uçuşları çalışmak açısından özel ve konforin birsnreç olaıak konumlandıran Ali Haydar Bozkurt, işle ilgili tüm süreçleri hallettikten sonra geriye kalan vaktini ya kitap okuyarak ya da film seyrederek değerlendiriyor. Uçan şeflerin özel spesiyallerinin Türkiye’ye özgü tatlan sunmak açısından son derece başarılı olduğunu ifade eden Bozkurt, “Özellikle yabancı iş adanılan ve turistler için ülkeye ginneden, o ülkeyle ile ilgili olarak ilk karşılaştığınız şey, havayolları. Biz, Türk Hava Yollan ile ilk fikri vennek açısından son derece başarılıyız, llçağnı kapısından binip, indiğiniz ana kadar geçen sürece kalite ve memnuniyet hakim. Uçan şefler de bu kalitenin bir başka göstergesi… Türk Hara Yollan, Türk mutfağı ile özdeşleşen spesiyalleri büyük bir başarıyla sunuyor” yonununda bulunuyor.

ALİ HAYDAR BOZKURT’UN SEYAHAT AJANDASI

En çok gitmek istediği yer:

Küba’ya gitmeyi hayal ediyor. Türkiye’de kendisinde en çok iz bırakan iller: Adanalı olduğu için, çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Adana’ya karşı özel bir tutkusu var. İzmir’i de çok seviyor. Anadolu’nun her kentinin ayrı bir güzelliğe ve zenginliğe sahip olduğunu düşünüyor.

Dünyada en çok etkilendiği rotalar: Beyrut, Londra ve Tokyo… Valizinde olmazsa olmazlar:

Kitap, çalışması gereken dosyalar ve şarj aleti…

Seyahat ettiği şehir ve ülkelerde nasıl vakit geçiriyor?

Daha önce hiç gitmediği bir ülkeye gitmişse, o ülke veya şehir hakkında mutlaka araştırma yapıyor. Şehrin arka sokaklarında keşfe çıkıyor ve farklı lezzetleri deneyimliyor. Eğer iş çok yoğun olursa sabah toplantısıyla başlayan günün akşam yemeği ile bittiğini söylüyor.

Toyota_7.jpgToyota_2.jpgToyota_6.jpgToyota_0.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


− 2 = 5