TEKNE TATİLİ

Kaybolma Lüksü V for Voyage, uitra lüks bir butik otelden alacağınız hizmetin fazlasını açık denizde vaat ediyor.

Herşeyden evvel paket programın adı cezbedici: “Get Lost / Kaybol”. Metropol kaosu ve iş stresinden nefes alamaz duruma gelenler için, şok diyet misali kısa sürede tazelenme tatili. Dalaman Havalimanı’ndan çıktığımız gibi yarım saat içerisinde özel motor yatımızla Göcek limanından hareket ediyoruz. 20 dakikalık bir seyirle meşhur Bedri Rahmi koyuna demirliyoruz. Çam ve zeytin ağaçlarının denize yansımasından mı yoksa berrak turkuvaz suların kıyıya vurmasından mıdır bilemem bir süre sonra mavi ve yeşili tek renk gibi algılama ya başlıyor insan burada. Biraz yüzüp biraz da etrafı kanoyla gezdikten sonra leziz bir meyve tabağıyla karşılanıyorum teknede. Akşam yemeği seçimimi profesyonel aşçıya bırakıp Rixos Anjana Spa’dan gelen masaj terapistimle güverteye geçiyorum. O sırada börekler sarılıyor, salata için patatesler haşlanıyor, sebzeler közleniyor ve flybridge’e kurulan ızgaraya atılan balıkların cızırtısı duyuluyor. Günün finalini Türk kahvesi ve fırında tahin helvasıyla yapıp kamarama çekilirken daha o sabah ofiste olduğum geliyor aklıma.

Şimdi buyurun kabaca bir hesap yapalım: 12 metre civarı iki kişilik bir motor yatın fiyatı 300 bin euro civarlarında. Bahsi geçen tekne her ne kadar motor yat segmentinde ‘ufak’ kabul edilse de lokasyona göre 4050 bin lirayı da marina kirası için gözden çıkarmak gerekiyor. Kaptanı, bakım onarımı, yakıtı falan derken 300 bin liralara varan senelik bir masraftan söz ediyoruz. Karaya ayak basmadan yönetebileceğiniz bir işe sahip değilseniz sonuç itibarıyla yılda ortalama 15 gün keyfini süreceğiniz bu oyuncak için her gün cebinizden havaya para atıyorsunuz, işte “V for Voyage’ şirketinin kurucusu Fatih Aydın’ın başına gelen tam da bu.

2008’de çıktığı bir mavi turun sarhoşluğuyla aldığı tekneye yaptığı yatırım, kötü komşu insanı ev sahibi yapar misali onu da yeni bir iş sahibi yapmış. Halihazırda 16 yıldır organizasyon ve turizm alanında hizmet veren Planet İstanbul bünyesinde kurulan ‘V for Voyage’ Türkiye’nin ilk kurumsal lüks motor yat charter’ı. Kendi organizasyonlarında kullandıkları sekiz motor yatı, kişiye özel tasarlanan tatil paketleriyle beraber bu sezon münferit kullanıcıya açtılar. Voyager, Get Lost, Detox, Relax, Honeymoon ve Romance olmak üzere altı farklı program sunuyorlar ama dediğim gibi her şey sizin hayal gücünüze kalmış. Jetski, trambolin ve su kayağı gibi oyuncaklarla vakit geçirebilirsiniz; profesyonel dalış ve balıkçılık ekipmanları talep edebilirsiniz; teknede yoga, pilates ve masajın keyfini sürebilirsiniz; ıssız bir koyda karaya masa kurdurabilirsiniz.

Play Station turnuvası düzenleyebilir hatta 10 dakikada ayağınıza ister sushi ister kebap getirtebilirsiniz. Şu an filoda büyüklüğü 21 ile 25 metre arasında değişen sekiz motor yat bulunuyor. Bunlardan beş tanesi ünlü Ingiliz marka Sunseeker, biri Numarine, ikisi ise yerli yapım. Kaptan, gemici, aşçı ve eğer talep ederseniz çocuk bakıcısından oluşan mürettebat işinin ehli. Telefonunuz çalar çalmaz kapıp getiren veya teknenin kıçında elinde havluyla denizden çıkmanızı bekleyen bir hizmetten bahsediyorum. Sezonluk personel almadıkları ve hemen hepsiyle uzun yıllardır beraber çalıştıkları için sadece işlerine değil bölgeye de çok hakimler. Mavi tur dendiğinde dünyanın en iyi beş rotasından biri kabul edilen Göcek’i mesken tutan V for

Voyage filosu büyüdükçe bir sonraki durak için Marmaris Orhaniye tarafları düşünülüyor. Zira Fatih Aydın’ın hedefleri büyük; yat sayısını 2018’de 30’a yükseltmeyi planlıyor. Bu da şu ana kadar yapılan 30 milyonun üzerine 100 milyonluk liralık daha yatırım demek. Öte yandan yine Göcek’te bir yat oteli inşa edecekler; şu an izinler bekleniyor.

Gelelim uçsuz bucaksız mavilikteki bu lüksün fiyatına… Altı veya sekiz kişilik motor yatın günlüğü seçtiğiniz ekstralar ve sezona göre 2 bin 200 ile 3 bin 900 euro arasında değişiyor. Fiyata mürettebat, liman masrafları, servis botu, Dalaman Havaalanından çift yönlü transfer, tüm yemekler ve alkolsüz içecekler, ferdi kaza sigortası ve en önemlisi de yakıt dahil.
TEKNE TATİLİ _1.jpgTEKNE TATİLİ _3.jpgTEKNE TATİLİ _0.jpg

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*