TEB Swift kodu

1927 yılında Türkiye de faliyetlerine başlayan , bir çok ürün ve hizmet çeşitliliği ilen müşterilerinin memnuniyetini her daim hesaba katan TÜRK EKONOMİ BANKASI yani bilinen kısaltması ile TEB : kurumsal, ticari ve özel bankacılık , bireysel bankacılık, işletme bankacılığı ve KOBİ Bankacılığı ile müşterilerine hemen hemen her alanda hizmet etmeyi hedef edinmiş bir kurumdur.Döviz transfer işlemi sırasında kullanılan TEB Swift kodu bankanın resmi internet sitesinde mevcuttur.

TÜRK EKONOMİ BANKASI’ nın müşterilerine sağlamış olduğu ; hesap işlemleri, faizsiz sigortacılık , bireysel emeklilik, para aktarımları ( EFT ve Havale gibi ) sayısız bir çok hizmet seçeneği mevcuttur. TEB ‘ in para transfer işlemleri dahilinde içinde bulunduğu TEB swift kodu: ” TEBUTRIS ” dir.

Swift ingilizce temelinde Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication’ın kısaltması olarak kullanılır. Türkçe anlam karşılığı olarak bankalarımız ‘ döviz transferini ‘ kullanmaktadır. TEB swift kodu gibi döviz ile para transferi yapan bütün bakalar swift koduna sahiptirler.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*