Teb eft saatleri 2015

Türkiye Ekonomi Bankası TEB’deki hesabınızdan diğer bir bankaya Eft yoluyla para transferi yapacaksanız. TEB bankasının Eft saatleri içerisinde yapmalısınız. Teb nankasınadan yapacağınız Eft işleminde paranız anında muhatap bankanın hesabına geçecektir.

Türk Ekonomi Bankası TEB 2015 Eft Saatleri dışarısında başka bir bankanın hesabına yapacağınız para transferi bir sonraki iş günü saat 10.30’dan sonra geçeceğini unutmayınız.  Aksi taktirde mağdur duruma düşebilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası TEB Eft işleminizi aynı gün paranın karşı banka hesabına geçmesi için Eft işlemlerinizi sabah saat 08:30 ‘dan akşam saat 17:00 ‘a kadar gerçekleştirmek zorundasınız.  Bu saatler arasında yapacağınız Eft işlemleriniz  5 -10 dakika içerisinde, bu saatler dışında yapacağınız EFT işlemleri bir sonraki mesai başlangıcından sonra karşı banka hesabına geçer.

Bazı durumlarda bazen Eft işlemleri kuyruk denilen sisteme takılarak muhatap bankanın hesabına geç düşebilir. Bu durumda beklemek en akıllı çözümdür. Çünkü  mesai bitmeden para banka çalışanları tarafından kuyrukta olduğu tespit edilip  anında hesaba geçecektir.Diyelim ki beklemeyi de yaptıktan sonra hala para transferiniz gerçekleşmemişse  TEB banka müşteri hizmetlerini arayarak bildirmeniz durumunda anında işlem yapılır ve para karşı hesaba geçişi ile ilgili işlemler tamamlanmaktadır. Fakat banka müşteri hizmetlerinizi  aramadan  önce Eft işleminiz yaparken ödeme yaptığınız tutarı, hesap adı soyadı vb tüm bilgileri kontrol edip doğru bilgiler girdiğinizden emin olduktan sonra görüşünüz.

Eğer hesap bilgilerinizde bir yanlışlık varsa  paranız  havuzda bekleyecek olup, telefon bankacılığı üzerinden görüşmeniz durumunda işleminiz anında yapılacaktır. EFT işlemlerinin tamamı Merkez Bankası kontrolünde gerçekleşmektedir. Türk Ekonomi Bankası TEB’ten  Eft  işleminiz 1 saat geçmesine rağmen gerçekleşmediyse ve TEB Eft işlemini   Eft saatleri içerisinde de gerçekleştirdiğinize de eminseniz hemen TEB Müşteri Hizmetlerini aramanızı ve EFT takip yapmanızı tavsiye ederiz.

finansq (7)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*