TC Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankalardan kredi kullanmak için kredi notunun önemini artık çoğumuz biliyoruz. Bir adı da Findeks kredi notu olan bu sistemle kendiniz anında kredi notunuzu T.C numaranızla öğrenebiliyorsunuz. Cep telefonunuzdan kolaylıkla yapabileceğiniz işlem için 9 TL gibi bir bedel ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz. Günümüz de artık T.C numaranızla pek çok işlemi anında yapabiliyorsunuz. Bankacılık işlemleri, fatura işlemlerinizi, vergi borçlarınızı bu ödeme yaparsınız. Bu yüzdendir ki artık pek çok kişi T.C numarasını ezbere biliyor.

Kredi notunuzu T.C numaranızla sorgulamak için herhangi bir hattan cep telefonunuzdan kısa mesaj ile 9 TL karşılığında öğrenirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk önce cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne T.C numaranızı yazarak, bir boşluk bırakarak doğum yılınızı girmelisiniz. Sonra bu mesajınızı 1112 numaraya göndermelisiniz. Bu işlemi tüm öperatörler üzerinden yapabilirsiniz.

Bunun haricinde özellikle esnafların kullandığı çoklu sorgulama yöntemleri de bulunmaktadır. Findeksin bu uygulamasında vergi kimlik numarasına sahip esnafın ticari kaydını Findek’te oluşturması gerekiyor. Esnaflarımız kimlik numarasını bildikleri müşterilerinin sorgulamasını çoklu paket alarak rahatlıkla yapabilirler. Bu çoklu paketleri Findeksten belli bir bedel karşılığında satın alıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse eğer 25 adet sorgu işlemi için 148 TL artı KDV ücreti vardır. Sorgulama işleminde sayı adeti arttığı zaman paketler daha ucuza gelmektedir.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


44 − 41 =