Taksit borcu devam eden kredi kartı iptal edilebilirmi?

Kredi kartınızı iptal etmeye karar vermek istiyorsunuz fakat kredi kartınızın taksit borcu var. Nasıl kapatmanız gerekmektedir diye düşünüyorsanız. Size bu yazımızda taksitleri devam eden kredi kartı iptali hakkında bilgi vereceğiz.

Taksitli kredi kartı kapatma taleplerinde bankalar farklı uygulamalarda bulunmaktadır. Bazı bankalar kredi kartını kapatmakta ve kart içerisinde bulunan taksitler sona erene kadar ekstre bildirimleri sürdürülerek borcun tahsili gerçekleştirilmektedir. Bazıları ise  içerisinde taksit bulunan kredi kartının kapatılması için borcun tamamının yatırılması talebinde bulunmaktadır.

Kredi kartına ait bir borç söz konusu ise kartin iptali söz konusu değilken, tüm borçlar bitmeden kredi kartının kapatılması mümkündür. Kredi kartına ait olan tüm taksitler ve borçlar devam etmekte iken kredi kartı tüm alışverişe kapatılabilmektedir. Böylece ödenen borç bakiyesinin tekrar ödenmesi söz konusu olmamaktadır. Mevcut borçların tamamen bitmesi ile de kartın iptali için başvuru yapılarak kartı iptal etmek de mümkün olmaktadır.

Yorum Yaz

74 − 67 =