T.C nosu ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

Son yıllarda neredeyse tüm bankalar TC numarası ile kredi başvurusu yapmaktadırlar.  Bankalara gitmeniz ve kredi alıp alamayacağınız veya ne kadar kredi alabileceğiniz tek tek sorgulama derdinden  böylelikle kurtulmuş oluyorsunuz.

TC numarası ile bankadan kredi alabilmek için  istenen bilgi ise sadece TC Kimlik Numaranız ve bazı bankalar için aylık gelir miktarınızı belirtmek olmaktadır. Bankaların özel SMS numaralarına TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz ve gönderiyorsunuz işlem bu kadar kolay olmaktadır. SMS Kredi  ile yapılan başvurular yalnızca İhtiyaç Kredisi için geçerli olduğunu unutmamalısınız.

Bazı bankalar içinse TC kimlik numarası ile kredi almak için T.C. Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vadesini ve aylık belgelenebilir net gelir bilginizi TL cinsinden aralarında birer boşluk bırakarak yazıp gönderiyorsunuz. Ayrıca KREDIM yazıp boşluk bırakarak, T.C. Kimlik numaranızı yazmanız bile yeterlidir bazı bankalarda.

TC numarası ve SMS yoluyla yaptığınız kredi başvurunuzun sonucunu öğrenmek için:

Bilgi taleplerinizde anında, kredi başvurusunda ise gerekli araştırmalar yapılarak en kısa sürede cep telefonunuza SMS olarak gönderiliyor. Sizlere aşağıda  TC kimlik numaranız ile kredi başvurusuna Garanti Bankasından bir örnek veriyoruz.

Garanti müşterisi olun ya da olmayın cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek Bireysel Destek Kredisi’ne başvurabilirsiniz!

T.C. Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vadesini ve aylık belgelenebilir net gelir bilginizi TL cinsinden aralarında birer boşluk bırakarak yazın, 3390’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olmaktadır.

tc-nosu-kredi-basvurus-nasil-yapilir

1 Comment on T.C nosu ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

  1. atcakoyisbankasindan bireyselkiredialmakistiyorum.aldigim kiredi aylikodeneklerini,atcakoydekievimin kiraparasindan 450ytl ile aldigim kirediyigeriyibankaniza odeyecegim.simdiden banka persolenini tesekureder islerinizde basarilardilerim

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*