Soru ve Cevapları ile Yeni Model Kıdem Tazminatı

Çalışan kesimin merakle beklediği kıdem tazminatı değişiklikleri açıklandı. Tam olarak beklenenileniz vermesede biraz daha işçiyi koruan bir yapı çıktı ortaya.10 soru ve cevapları ile yeni model kıdem tazmınatı hemen hemen herkesimden çalışanın merak konusu oldu. Konun detayları ile ilgili bir çok haber çıktı ve yayınlandı.

En dopru şekilde 10 soru ve cevapları ile yeni model kıdem tazmınatıolayını incelemek istersek artık işçiler birgün bile çalışsalar kıdem tazmınatına hak kazanabilecekler. İşverenlerin çalışana özel olarak açacağa hesaba her ay düzenli olarak kıdem tazminatı yatırılacak. Bu şekilde işçi daha fazla korunmuş olacak.

10 soru ve cevapları ile yeni model kıdem tazmınatı için yaptığımız çalışmalarda çalışanın hesabı işten çıksa dahi açık kalcak ve bu hesap ilerleyen dönemde ancak kullanılabilcek. Devlet kıdem tazminatına tıpkı bireysel emeklilikte olduğu gibi %25 oranında destek sağlayacak. Bunlar kıdem tazminatının değişmesi ile işçinin lehine olan birkaç konu. Daha fazla detay ve bilgi için ilgili madde ve yasal düzenlemeleri okuyabilirsiniz.

Yorum Yaz

55 + = 63