Sigortasız isçiye kredi veren bankalar

Bankaların sigortasız işçiye para verebilmesi için şart koştuğu bazı özel durumlar vardır. Sanki her kes sigortalı çalışmak zorundaymış gibi bankalar sadece çalışan kesime kredi verir diğerlerinde ise özel bir uygulama yaparak istediklerini yerine getirir. Ama bazı sigortasız isçiye kredi veren bankalar da tabi vardır.

Sigortasız isçiye kredi veren bankalar ise krediyi isteyen kişinin kriterlerini kendi kriterlerine uyup uymadığın kontrol ederek bu krediyi kullanmalarına izin verirler. Bunlar neler midir? Mesela banka sizden kendi bankalarında bir mevduat hesabı açmanızı isteyebilir. Bankada paranız var ise bu bankadan daha kolay bir şekilde para çekmenizi sağlayacaktır.

Sigortasız isçiye kredi veren bankalar sizden evinizin tapusunu ipotek göstermenizi isteyebilir. Üstünüze kayıtlı olan bir malınız var ise onu ipotek göstererek sizlere kredi verebilir. Kefilsiz ve gelir belgeniz var ise bankalar sizlere rahatlıkla kredi kullandırmaya başlar. Eğer sadece tüketici kredisi çekeceksiniz artık kefil falan aranmaksızın kredi notunuz yüksek ise bakalar sizlere rahatlıkla kredi verebilir ve sizlerde istediğiniz bankadan bu krediyi rahatlıkla çekebilirsiniz.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*