Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Ülkemizde özel banka sektöründe olan Şekerbank Ziraat bankasından sonra hayvancılık yapanları desteklemek için kredi imkanını müşterilerine hizmet olarak vermektedir. Ziraat bankası bu hayvancılık kredisinin %100 destek versede Şekerbank %75 varan oranlarla değerinde deatek verirken 60 aya varan vade ile geri ödeme imkanını sunuyor. Şeker bank alınan hayvanın değerine ve vadenin durumuna göre yılda bir defa ödeme imkanını da çiftçilere sunmaktadır. Şeker bank çiftçilere alınacak hayvanın cinsine göre talep ettiği şartlar şunlardır. Büyükbaş ve besicilik adı altında verilen kredi için büyükbaş ve süt hayvanları kredisi ile kalmayıp hayvancılık için gerekli olan barınak vb gibi süt saklama tankları ve sağmaları makineleri gibi demirbaş ihtiyaçlar için de kredi vermektedir. Şekerbank alınan bu ihtiyaçların da fatura tutarında kredi veriyor. Fatura bedelinin %75 kadar kredi vermekte.

Şekerbank canlı hayvanların kesinlikle tarım ilçe müdürlüğüne küpe numaraları kayıtlı olmasını şart koşuyor. Süt hayvan alımlarında en az 5 hayvan baş besicilik için ise en az 10 hayvan baş alınmasını şart koşmaktadır. Kredi faiz oranları başvuru yapan çiftçinin kredi puanına göre değişiklik gösterse bile yıllık ortalama %12 civarlarındadır. Bu aylık 0,90 civarlarına gelmektedir. Yani 30000 TL krediyi 12 ay vadeolarak kullanırsanız toplam ödeyeceğiniz rakam 33,600 TL aylık ise 2800 TL bir ödemeniz olacaktır. Bu kredi almak isteyenin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması lazımdır.

Küçükbaş süt hayvancılık kredisi için 12 malzeme ahır ve barınakların yapımında 60 ay yani 5 kredi imkanını sunuyor. Fatura bedelinin %75 oranında krediyi vermekte. Aynen büyükbaş hayvan kredisinde olduğu gibi küpelerin Tarım İlçe Müdürlüklerince kayıt altınada olması gerekmektedir. Koyunda en az 50 keçide en az 25 küçükbaş hayvan olması gerekmektedir. Ayrıca çiftçinin 2 yıl gibi bu işle faaliyette olması da gerekmektedir. kullanılan kredi için yıllık %11 ile %12 oranlarında kredi faizi ödemek zorundadırlar.

Şekerbank kanatlı hayvanlar için kredi imkanı sunmakmaktadır. Sadece bu hayvancılıkla uğraşanlara ekipman ve tadilat için kredi vermektedir. Bu harcamalar için ise harcamanın %75 oranına 60 ay sene geri ödeme imkanları ile kredinizi alabiliyorsunuz. Su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılık için ise bankanın bu imkanlar dahilinde sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri için fatura bedelinin %75 destekler ve en fazla 5 sene vade uygulanmaktadır.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

96 − 91 =