Sağlık sektöründe en çok hangi profesyonellere ihtiyaç duyuluyor?

MICHAEL PAGE’İN ‘GLOBAL BAKIŞ: SAĞLIK & YAŞAM BİLİMLERİ SEKTÖRÜNDE TRENDLER, İŞE ALIM VE ÜCRET’ ARAŞTIRMASINA GÖRE SAĞLIK SEKTÖRÜ, TEKNİK ANLAMDA DONANIMLI MEDİKAL YÖNETİCİLERE VE PAZARA ERİŞİM MÜDÜRLERİ GİBİ POZİSYONLARDA GÖREV YAPACAK PROFESYONELLERE İHTİYAÇ DUYUYOR

ARAŞTIRMA SON YILLARDA HEM İLAÇ HEM DE TIBBİ CİHAZLAR ENDÜSTRİSİNDE TEKNİK UZMANLIKLARA VERİLEN ÖNEMİN VE BU POZİSYONLAR İÇİN İŞE ALIMLARIN ARTTIĞINI ORTAYA KOYUYOR. ÖZELLİKLE İLAÇ ENDÜSTRİSİNDE, İLAÇ FİYATLARINDAKİ DALGALANMALAR İSTİHDAM PLANLAMALARI İLE DENGELENİYOR

Michael Page, 2000 yılından bu yana sağlık ve yaşam bilimleri sektörüne özel işe alım danışmanlığı hizmeti sunuyor. Geçtiğimiz yıl bu alandaki 80 işe alım danışmanı, dünya genelinde 900’ü aşkın sağlık ve yaşam bilimleri profesyonelinin seçme ve yerleştirmesini gerçekleştirdi.

İlaç endüstrisinde, ilaç fiyatlarındaki dalgalanmalar istihdam planlamaları ile dengeleniyor. Yetkin profesyonellere duyulan ihtiyaç ve işe alımlardaki rekabet, maaşları yükseltiyor. Michael Page’in 14 farklı ülkeden derlenen bilgilere göre hazırladığı ‘Global Bakış: Sağlık & Yaşam Bilimleri Sektöründe Trendler, İşe Alım ve Ücret’ araşurmasına göre Türkiye’de sağlık sektörü, hem Yatırımlar hem de ücretler açısından globalde diğer ülkelere göre yükselişte olan bir trend gösteriyor.

Araşürma son yıllarda hem ilaç hem de nbbi cihazlar endüstrisinde teknik uzmanlıklara verilen önemin ve bu pozisyonlar için işe alımların arttığını ortaya koyuyor. Özellikle ilaç endüstrisinde, ilaç fiyadanndaki dalgalanmalar istihdam planlamaları ile dengeleniyor. Sektör, teknik anlamda donanımlı medikal yöneticiler, pazara erişim müdürleri gibi pozisyonlarda daha çok profesyonele ihtiyaç duyuyor. Ürün müdürü gibi daha az teknik yetkinlik gerektiren görevlere başvurularda bile teknik altyapıları ve mühendislik eğitimleri olan adaylar daha avantajlı oluyor. İlaç sektöründe yüksek performanslı yeteneklere yoğun talep olması, işverenlerin yetkin çalışanları şirkeüerine dahil etme yarışını hareketlendiriyor. Dolayısıyla maaşlar yükseliyor ve şirketler yetenekleri ellerinde tutabilmek için eğitim programlarına ağırlık veriyor.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


72 − 63 =