Renault mobil dönüşüm projesi

Müşteri memnuniyeti SAMSUNG ile geldi

Renault mobil dönüşüm projesi kapsamında, ülke genelinde yayılmış mağazalarının dijitalleştirilmesinde Samsung ile verimli bir işbirliği gerçekleştirdi.

Samsung ile dijitalleşme ve mobil dönüşüm projesi kapsamında işbirliği yapan Renault, bu yola çıkarken müşterilerine en kaliteli hizmeti verebilmek, keyifli ve kesintisiz bir deneyim yaşatabilmek için teknolojinin sunduğu fırsatları sonuna kadar değerlendirdi.

İşbirliği ile birlikte müşterilerin satış ve servis noktalarını ziyaretleri esnasında üç ana hedef belirleyen Renault ve Samsung, bu konuda oldukça başarılı hamlelere imza atmayı başardılar. İlk etapta müşterilerin kendi kendilerine keşfedebilecekleri interaktif alanlar yaratma konusu üzerinde yoğunlaşan Renault, bu noktada dokunmatik Samsung Ali in One cihazların sunduğu mobilite kabiliyetinden faydalandı.

Yeni kişiselleştirilebilir araçlarla yüzlerce farklı konfigürasyon yapmanın mümkün olduğunu kaydeden Renault Bilgi İşlem Yöneticisi Oğuzhan Yıldız, buna karşın mağazalarda bu konfigürasyon la ra ulaşmanın imkansız olduğunu

Söyledi. Yıldız,“Mağaza içerisindeki dokunmatik Samsung Ali in One cihazlarla, müşterilere kendi araçlarını diledikleri gibi tasarlama şansı tanıyarak, onlara sanki aracın içindeymiş gibi eşsiz bir tecrübe yaşatıyoruz” dedi.

Amaç kaliteli bir müşteri deneyimi yaratmak

İlk hamlenin ardından satış danışmanlarının mağazanın her noktasında müşterilere detaylı, kaliteli ve hızlı bilgi vermesini sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmak isteyen Renault, bu konuda Samsung ATIV Pro serisi tabletlerin işlevsel yapısından yararlandı. Satış danışmanlarının masa başındayken masaüstü bilgisayar kullanımına uygun formata getirebildikleri tablet, mağaza içerisinde ise dokunmatik arayüzü üzerinden müşterilerin ihtiyaçlarına detaylı ve kapsamlı bilgi verebilmesine olanak tanıyor. Renault Bilgi İşlem Yöneticisi Oğuzhan Yıldız, projede neden Samsung mobil çözümünden faydalandıklarını şu cümlelerle anlatıyor:

“Satış danışmanlarımız müşteriyle birlikteyken kendi masasındaki bilgisayarı üzerinden tüm bilgilere ulaşabiliyordu. Fakat araçlarımızın sergilendiği mağazalar

oldukça büyük alanlar olduğundan bunu yeterli görmedik. Mağazanın herhangi bir noktasındayken satış danışmanımızın müşteriye cevap verebilmek için bilgisayar başına dönmek zorunda olması, bizi mağaza içerisinde mobil bir çözüm geliştirmeye şevketti. Belli prensip kararları alarak çözümü geliştirmeye başladık.

Temel olarak satış danışmanlarının tek bir cihazda işini yapabilmesini benimsedik ve Microsoft platformunu tercih ettik. Cihaz seçiminde ise müşteri segmenti cihazların sahip olduğu tasarım ve ergonomiye sahip bir kurumsal cihazın sahip olduğu hizmet seviyesi ve sürdürülebilirliği sağlayan cihazlar arıyorduk. Samsung’un ATIV Pro serisi tabletlerin bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu görerek, projede bu cihazlardan faydalanmaya karar verdik.”

Markanın yenilikçi ürün ve hizmetlerini yine yenilikçi bir şekilde müşterilerine sunmak isteyen Renault, bu aşamada Samsung’un mobil cihaz teknolojisinden yararlandı.

“Belli noktalarda evrak üzerinde işlem yapmaktayken, evrak üzerindeki akışı Samsung mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirerek, hizmet kalitesini geliştirmeyi hedefledik” diyen Renault Bilgi

İşlem Yöneticisi Oğuzhan Yıldız, konuyu şu örnekle anlattı:

“Servis kabulünde müşteri aracıyla birlikte geldiği zaman ‘aracın etrafında bir tur yapma’ diye standart bir yaklaşımımız var. Müşteri ile birlikte aracın kabul işlemi yapılırken değerli eşyaları,^raç üzerindeki çizikler, lastikler, silecekler gibi kontroller yapılır. Tablet uygulamamız sayesinde bu bilgilerin hepsi ve fotoğrafları hızlı bir şekilde dijital ortama aktarılıyor. Aynı zamanda müşteri aracın modeline uygun olan tüm kampanya ve fırsatları da ekranda görmüş oluyor.”

Samsung ile yapılan işbirliği ile oldukça güzel bir müşteri deneyimi sunan Renault, müşterilerine daha yenilikçi ve teknoloji dostu bir yaklaşımı hissettirmeyi başardı. Bunun yanı sıra üst düzey bir kalite algısı oluşturan Renault, çözümlerini Türkiye çapındaki tüm mağazalarda yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
Renault’ta mobil dönüşüm | CIO Türkiye Finansq

Renault mobil dönüşüm projesi

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


1 + 2 =