Piyasalardan Son Gelişmeler

Enerji doiu hikayeler

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, 14 ilde toplam 20 milyon kişinin elektrik enerjisi ile buluşmasını sağlıyor. ‘14 İlden Enerji Dolu Hikayeler’ adlı kitapta, şirketin Adana Ankara, Bartın, Çankırı,

Gaziantep, Hatay, İstanbul,

Karabük, Kırıkkale, Kilis,

Mersin, Osmaniye ve Zonguldak’ta yaptığı elektrik dağıtım işinden hareketle insanların hayatında elektriğin öneminin yanı sıra temiz ve sürdürülebilir enerjinin önemine dikkat çekiliyor.

Boydak, mobilyaya yatırım yapacak

Mobilya sektöründe İstikbal, Bellona ve Mondi markalanyla faaliyet gösteren Boydak Holding, 2015’te bu üç markaya toplam 250 milyon TL yatırım yapmayı ve 600 kişiye daha istihdam sağlamayı hedefliyor. Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, “Yurtiçinde 107, yurtdışında ise 37 mağaza açarak toplam mağaza sayımızı 2 bin 374’e çıkardık. Bu yıl yurtdışında 46 ve yurtiçinde ise 107 yeni mağaza açmak hedefiyle yola çıktık” diyor.

Autodesk’ten tasarım yarışması

Geleceğin profesyonelleri olan mimarlık, mühendislik ve tasarım öğrencilerinin dijital tasarım yetkinliklerini geliştirmelerini sağlamak ve onları daha iyi bir geleceğe ilişkin özgün tasarımlar üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen Autodesk DesignNext Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması sonuçlandı. Bu yıl İkincisi düzenlenen ve “şehir içi engelsiz deniz yolculuğu” temasıyla gerçekleştirilen ulusal yarışmaya, Türkiye genelinde 68 üniversiteden 211 takım katıldı ve toplam 63 proje teslimi gerçekleşti.

Çorum’a çağrı merkezi

Türk Telekom Grup Şirketi ve çağrı merkezi sektörü şirketlerinden AssisTT, Çorum’a açtığı çağrı merkezi ile büyümesini sürdürdü.

Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir,

“Çağrı merkezimiz, Çorum’a mobil şehir olma noktasında yüksek katma değerli istihdam sağladı” dedi.

Kırmızı kalpli cheesecake hediye

Etli ve tavuklu wrap çeşitleri, salata, hamburger, kanat, çıtırlar ve et çeşitleriyle hizmet veren ‘bibuçuk’, Sevgililer Günü’ne özel bir hediye hazırladı. Sevgililer Günü’nü bu mekanda geçirmek isteyen çiftlere kırmızı kalpli cheesecake hediye edilecek.

Eroğlu, Mexx1 satın aldı

Türkiye’de Loft ve Colin’s markalarıyla faaliyet gösteren Eroğlu Holding, Hollanda menşeli dünya moda devi Mexx’i satın aldı.

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, 56 ülkede 500 mağaza ve 1,2 Milyar Euro’luk cirosu bulunan Mexx ile Türkiye’de beş yıl içinde 100 mağaza açmayı ve 1 milyar TL ciro yapmayı hedeflediklerini söylüyor. Eroğlu, “Mexx sadece uluslararası pazardaki operasyonlarımızı güçlendirmekle kalmayacak, holdingimizin bugüne kadar Loft ve Colin’s markalarıyla faaliyet gösterdiği Türk moda pazarındaki varlığını da derinleştirecek” diyor.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*