Otellerde Smartstay Dönemi

Üst segment oteller için konuk odaklı teknoloji çözümleri sunan Smartstay, gelecekte otellerin konuklara daha iyi hizmet vermesi için gerekli olan tüm teknolojik altyapıyı sunabilmeyi hedefliyor. Smartstay, oteldeki konukların kendilerini evinde gibi hissetmesini sağlayan, oda içindeki perde, ışık, klima gibi öğelerin kontrolünün yapılabildiği ve tercih doğrultusunda bir sonraki konaklamayı hatırlayan interaktif bir misafir platformu.

KONAKLAMA

Otel misafir platformunu üst segment oteller için geliştiren Smartstay, misafirlerin tüm ihtiyaçlarını konaklamalarından önce cep telefonlarından veya tabletlerinden karşılamalarını sağlıyor. 2015 içinde 20 otele kurulum gerçekleştirmeyi planlayan Smartstay, ayrıca bu yıl içinde yurt dışına da açılmak istiyor. Büyümek için ise yatırımlara sıcak bakıyor.

Otellere özel uygulama platformu sunuyor

Mert Gündüz, Kerem Can Kaya, Alper Filiz ve Muharrem Şenyıl tarafından geliştirilen Smartstay projesi, grup üyelerinin bir araya gelip şirketlere mobil uygulama satmaları ile başlayan süreçte gelişmiş. Şirketlerin arasında olan otellerin interaktif proje istemesiyle başlayan süreç, fikrin ortaya çıkmasına neden olmuş.

Otellere özel çözüm

Smartstay Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Mert Gündüz, Smartstay projesini şöyle anlatıyor: “Projemiz otellerde konaklamakta olan misafirlerin tüm ihtiyaçlarını konaklamalarından önce, konaklamaları sırasında ve sonrasında cep telefonlarından veya tabletlerinden herhangi bir indirme işlemine gerek kalmadan karşılamalarını sağlayan bir sistem. Bulunduğunuz yerden tüm isteklerinizi otele iletebiliyor ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri alabiliyorsunuz. Örnek olarak SPA için rezervasyon yapabiliyor, oda servisinden yemek sipariş edebiliyor, odanız için temizlik isteyebiliyor veya otelinize varmadan check in yapabiliyorsunuz.”

Yorum Yaz

56 − 54 =