öğrenciye kredi veren bankalar

Ülkemiz de bankalar öğrencilerimize kredi vermektedir. Bankalar öğrencilere iki şekilde kredi vermektedir. Birincisi aile fertleri ile çekilebilecek kredi, ikincisi ise öğrencinin tek başına çekebileceği kredi türü olmaktadır.

Öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlamak için belirli dönemlerde para ihtiyacına ihtiyaçları olmaktadır. Eğitimlerini tamamlarken belirli masrafları karşılamak zorunda kalmaktadır.  Bazı bankalar öğrencilere kredi imkanı sunabilmektedir. Özellikle Denizbank, Finansbank, HSBC gibi bankalar öğrencilere direk olarak kredi verebilmektedir.

Özellikle  öğrencilerin bankalardan kredi çekmelerinin en rahat yolu öğrenci velisinin eğitim kredisi çekmesi daha iyi bir yöntem olmaktadır. Hemen  bütün bankalar eğitim kredisi vermektedir. Öğrenci velileri çocuklarının öğrenci olduğunun belgesini bankaya beyan ederek eğitim kredilerinden yararlanabilmektedirler. Ayrıca öğrenciye kredi kartı veren bankalardan alacağınız kredi kartlarından taksitli nakit avans kullanarak kredi gibi borcunuzu ödeyebilirsiniz.  Okul ücretini tek seferde ödeyemeyen öğrenciler ve aileleri için kredi imkanı sunan bankalar, her türlü okul ve eğitim giderlerinizi üstleniyor. 24 hatta 36 aya varan vade olanakları ile öğrencilere kredi veren bankalar, bu başvurularda şahsi ya da maddi teminat alıyorlar. Bu durumda, ailenizi kefil göstererek okul masraflarınız için eğitim kredisi çekebilirsiniz.

18 yaşını dolduran herkesin başvurabileceği eğitim kredisini, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat ve HSBC gibi bankalardan alabilirsiniz. KYK’dan kredi ya da burs alan öğrencilerin burs paralarını çektikleri Ziraat Bankası ise, belirli bir burs-kredi geliri olan bu öğrencilere de kredi imkanı sunuyor.

ogrenciye-kredi-karti-veren-bankalar

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*