Öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Öğrenciler genellikle zor şartlarda eğitimlerine devam etmek zorunda kalıyorlar, bu sıkıntılar da daha çok maddi anlamda yaşanıyor. Bu yüzden de yurdumuzdaki hemen, hemen bütün bankalar öğrencilerin de kredi kartı kullanmasına olanak tanıyorlar. Alt limit 250, üst limit ise 1.000 olan kredi kartları ile öğrenciler ayın sonunu getirmekte problem yaşamıyorlar. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileridir diye bir soru yöneltilse vermeyen yoktur diyebiliriz.

Banka şubelerinden, mesaj yolu ile telefonla veya internet aracılığı ile talep edilen öğrenci kredi kartları en geç 1 hafta içinde kargo ile teslim edilmektedir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında tanınmış bütün bankaları sayabiliriz. Lisans, lisans üstü veya doktora öğrencileri bu kartlara sahip olabilirler.

Öğrencilerden bu işlem için istenen belgeler ise öğrenci kartı, baş vuru sırasında doldurulacak olan form ve nüfus cüzdanlarıdır. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların tümü bu belgelerle talepleri yerine getirip öğrencilerin kullanacağı belli limitlerde kredi kartı hazırlayıp onlara gönderiyorlar.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*