Odeabank eft saatleri 2015

Bankaların ürün işlemlerinde kullanılan Eft işlemini istediğiniz saatte  yapamazsınız. Eft saatleri dışında yapacağınız işlemler ise Eft talimatı yerine geçer ve bir sonraki ilk iş günü karşı banka hesabına geçmektedir.

Bu yazımızda sizlere Odeabank Eft saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Odeabank’tan yapacağınız Eft işleminizin karşı banka hesabına gün içersinde geçmesini istiyorsanız Odeabank eft saatleri içersinde Eftinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Odeabank Et saatleri hafta içi  8.30 ile 17:00 olarak belirlenmiştir. Hafta için bu saate kadar yapacağınız Eft işlemleri gün içerisinde karşı  banka hesabına geçecektir. Bu saatin dışında yapacağınız işlemler ise bir sonraki ilk iş günün karşı  banka hesabına geçtiğini unutmamalısınız.

Odeabank hesabınızdan yapacağınız Eft işlemlerinde Eft’yi yapacağınız saatlerere dikkat etmelisiniz. Diyelim ki Odeabank Eft saatleri içersinde Eft işleminizi yaptınız. Anında 5 ile 10 dakika arasında karşı banka hesabına geçecektir. Bazen bankalardaki yoğunluk sebebiyle biraz hesaba geçme işlemi uzasa da mesela  bankaların yarım gün çalıştığı günler veya yıl sonu gibi işlemlerin yoğun yapıldığı günler de Eft işlemler biraz daha geç karşı banka hesabına geçebilmektedir.

Eft işleminizi gerçekleştirdikten sonra kesinlikle Eft sorgulama işlemini yapmalısınız. Çünkü Odeabank eft saatleri içinde veya dışında yaptığınız işlemler gerekli süre içerisinde karşı banka hesabına geçmemişse ilk önce para göndermek istediğiniz banka hesap numarasını kontrol ettirmelisiniz. Hesap bilgilerinde herhangi bir problem yoksa bu durumu Odeabank ile görüşmelisiniz. Odeabank yetkilileri sizin yapmış olduğunuz işlemi inceleyerek bir sorun varsa bu durumu çözerek sizlere bilgiyi anında verecektir. Odeabank Eft işlemleri esnasında Eft yapılacak olan bilgilerin yanlış girilmesi halinde ise para havuza alınarak bekletilmektedir Böyle bir durumla karşılaştığınızda  telefon bankacılığı kullanılarak durum Odeabank müşteri hizmetlerine bildirilmelidir. Görüşmelerin ardından ise işlemler anında yapılmaktadır.

finansq (11)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


5 + 5 =