Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Bankacılık sektörünün en fazla tercih edilen ürünleri arasında şüphesiz krediler gelmektedir. Bankanızdan kredi çekmek istiyorsunuz ve ne kadar kredi alabilirim sorusu aklınıza gelirse size çok kısa  bir cevap olarak aylık ödeyeceğiniz kredi taksitinizin, aylık gelirinizin üçte birini geçmemesi olacaktır.

Merkez bankasının raporuna göre  tüketicilerin yıllık gelirinin maksimum %30’unu kredi taksiti olarak ödemesi gerekmektedir. Kredi alacak kimsenin aylık gelirinin haricinde bankalar kredi kullanmak isteyen şahısların kredi notunu da hesap ederek yararlanabilecekleri krediyi hesaplamaktadır.

Memursanız  memurun maaşının %75i krediye gidecek şekilde kredi çekilebilirsiniz. Ayrıca gelir durumunuz ve daha önce kullanılan kredilerin miktarı ve ödeme durumunuz az çok ne kadar kredi kullanılabileceği konusunda bir fikir vermektedir.  Kredi notunuz da yeni kredi talepleriniz için önemlidir.

Bankaların uyguladığı çok kolay yöntemlerle ne kadar kredi alabileceğinizi anında öğrenebiliyorsunuz. İnternetten bankaların sitelerine girerek formları dolduran herkesTC kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını yazan ne kadar kredi kullanabileceğini hemen öğreniyor. Bankaların sunmuş olduğu kredi hizmetlerine bakıldığı zaman hemen hemen hepsinde ortak bir karar olarak krediyi çekecek olan kişinin maaşı doğrultusunda olmaktadır. Direkt olarak kredi isteyenlere mümkün olan maaşının 10 katına kadar kredi imkanı sunulmaktadır.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*