Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir

Gününmüzde akıllı telefonlarn yaşantımızın içine girdiği bu dönemler de bankalarla ilgili çoğu işlemleri bu akıllı telefonlara indirdiğimizi uygulamalar sayesinde rahatlıkla yapabilmekteyiz. Özellikle tüm bankaların mutlaka mobil bankacılık uygulaması bulunmaktadır. Mobil bankacılık uygulaması sayesinde bankadan bankaya hem de ücretsiz olarak havale, hesaba para Eft ile gönderme ve fatura ödemeleriniz gibi işlemleri cep telefonunuzdaki cep mobil bankacılık uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ödeme, internet, su, elektirik ve cep telefon, trafik cezanızı, vergi ödemelerinizi, SGK ödemelerinizi, KPPS-ÖSYM ödemelerinizi yatırabiliyorsunuz.

Mobil bankacılık uygulamasından yararlanmak için ilkönce akıllı telefonlarınıza indirmeniz gerekmektedir. telefonunuz hangi marka olursa olsun bu uygulamayı çok rahat indirebilirsiniz. Andoroid telefonlara bu uygulamayı Play Store den indirmeniz gerekmektedir. Play Store’ye giriş yaptıktan sonra hangi bankanın mobil uygulamasını indirmek istiyorsanız o bankanın adını yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonra müşteri numaranız ve bankadan ya da bankanın müşteri hizmetleri departmanından aldığını mobil şifre ile uygulamaya girebilirsiniz.

oluşturduğunuz mobil bankacılık uygulamasına kendi telefonunuzun haricinde başka bir telefondan giriş yapamazsınız. Mobil bankacılık uygulamasının en güzel yani artık bankalarda sıra beklemekten ve küçük işlemleriniz için banka şubesine gitmeden kolayca yapabiliyorsunuz. Mobil bankacılık uygulamasını en iyi yapan bankalar arasında Garanti Bankası, Akbank, Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankasının mobil uygulamaları çok iyi diyebiliriz. Gelişen son teknoloji ve akıllı telefonlar sauesinde artık oturduğumuz yerden birçok bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

9 + 1 =