MICROSOFT, YAZILIM GİRİŞİMCİLERİNİ DESTEKLİYOR

BIZSPARK VE BIZSPARK PLUS PROGRAMLARIYLA YAZILIM GİRİŞİMCİLERİNE ÜCRETSİZ HİZMETLER VERİLİYOR.

Microsoft, tüm dünyada yazılım girişimcilerini destekleyen BizSpark ve BizSpark Plus programlarıyla yazılımcı ekosistemini geliştiriyor ve fikirlere destek sunuyor. Beş yıldan küçük veya yıllık 250 bin doların altında ciroya sahip yazılım sektörü start-up’larının dahil olabildiği program ile girişimciler birçok avantaj elde ediyor. Girişimler, maliyet avantajı elde ediyor ve Microsoft mentorluğunda büyüyor. Genç nüfusun yazılım sektörü için iyi bir potansiyel oluşturduğunu söyleyen

Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, “Yazılım girişimcilerinin maliyet, teknoloji desteği, pazarlama, pazar gibi pek çok konuda desteklenmesi gerekiyor Aralarında TEB, Girişim Evi, İTÜ Arıteknokent, Girişim Fabrikası, E-tohum, StartersHub’ın da olduğu destekçi iş ortaklarımızla birlikte yazılım girişimcisinin desteklenmesini kurumsal bir programla sürdürüyoruz” diyor.

BizSpark üyelerine 120 bin dolar tutarında bulut platformu Azure’un kullanım hakkını ücretsiz veriyor. Üç yıl boyunca gelişim gösteren ve yıllık cirosu 1 milyon dolara kadar olan şirketler, potansiyelleri ve Microsoft Azure’u kullanma kapasiteleri göz önüne alınarak bir üst destek programı olan BizSpark Plus’a dahil ediliyor.

MICROSOFT, YAZILIM GİRİŞİMCİLERİNİ DESTEKLİYOR

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


83 − = 82