Mektup sonuna yazılan sözler

Günümüzde önemini bir hayli yitirmiş olmasına rağmen, geçmiş dönemlerde iletişim alanına mektubun çok ayrı bir yeri vardı. Artık internet ve teknolojik cihazlar ile birlikte kişiler kısa sürede birbiri ile iletişim kurabiliyor olsa da geçmişse kişilerin birbiri ile iletişim kurması için aylar beklemesi gerekiyordu. Yazılan mektupların karşı tarafa gitmesi aylar sürerken, karşı taraftan da mektuba bir cevap gelmesi için aylar geçmesi gerekiyordu. Bu süre içerisinde merakla beklenen sürelerin ise hala ifade edilemediği bilinmektedir. Yazılan bu mektuplara bakıldığı zaman anlatılmak istenenlerin devamında yani mektubun son bölümünde, dikkat çeken bir bölüm bulunaktadır. Mektup sonuna yazılan sözler, kendisinden önce anlatılanları özetleyen ve özellikle de birbirine duygusal bir bağ ile bağlı olan kişilere, çok büyük anlamlar katmaktadır.

Mektup Sonuna Ne Yazabilirim?

Mektup sonuna yazılan sözler ile birlikte, siz de alıcı olan tarafı mutlu edebilir, duygusal bir bağ kurabilir ve yıllar geçse bile onda unutulmayan bir hatıranızı bırakabilirsiniz. Burada yazabileceğiniz notlardan bazılarını özetleyecek olursak;

Sevgin, tüm yolları aşarak geldi yüreğime. Hasretim ise mesafeleri aşarak geliyor o güzel gözlerine. Duygular anlamsız kalsa da bu bölümde, seni hep sevdim, hep seviyorum ve hep seveceğim.
Kimse bilmez bendeki derdi ve kederi. Bir sen bilirsin içimdekileri. Söylesem dudaklarımdan, söylemesem gözlerimden. Bir sen çare olabilirsin dertlerime, bir sen ısıtabilirsin içini. Mesafeler sadece kelimeler ile ibarettir. Güzel gözlerin hep yanımda, güzel sevgin hep damarlarımda ve sen hep benimlesin.

Sen benim görmek için bakmaya hiçbir zaman gerek duymadığım ezberimsin.
Uzakta olsam da, bu mektubumda sen ve benim adım geçiyor. Nasıl ki mektubum sana ulaşmışsa, ellerim de gözlerim de yavaş yavaş sana geliyor. Zamanın, mesafelerin bir önemi yok. Kelimeler bir bir dökülse de dudaklarımdan, asıl önemli olan, bu kelimeleri bana söylettiren sen ve o güzel gözlerin.
Canımı asıl yakan, yaşadık ve bitti sözü olmadı hiçbir zaman. Benim asıl canımı yakan, bende başlamış olduklarını bir başkasında bitiriyor olman.

Bekle dedin ve beklemeden gittin. Kala kaldım orada, gözlerinde ve sende. Gelmedin. Ben beklerken koştun ama o yolun sonu bana bir türlü çıkamadı. Hala bekliyorum sevgili, seni sensiz bekliyorum.
Yazacağım bu mektubu, mesafeler kadar uzatabilmek isterdim. Sen bir cümleye başlarken, ben o cümlenin orta satırlarında seni bekliyorken bir anda gözlerine bakmak isterdim. Hasretimi bir bir işlemek isterdim bu sayfalara. Ama ne kağıt yetecekti ne de mürekkep. Sana hissettiklerimi anlatmaya ne değerdi ki? Kelimeler mi, mürekkep mi yoksa satırlar mı? Seni her zaman çok sevdim sevgili, sen beni sevmiyorken sen benimle değilken ve şuan yanında değilken bile seni çok sevdim.

Mektup Sonuna Neden Söz Eklenir?

Mektup sonuna yazılan sözler için kişiler yukarıdaki sözleri kullanabilir ya da doğrudan kendileri yazabilirler. Bu tarz sözleri kullanmanın size sağlayacağı avantajlara bakacak olursak, her şeyden önce akılda kalıcı olacaksınız. Çünkü, en basit hali ile birisiyle vedalaştığınızı düşünün. Tüm yaşananların yanı sıra, veda sırasında söylenen o son sözler akılda kalıcı olacaktır. Ayrı kaldığınız süre boyunca da bu sözü düşünüp duracaksınız. İşte tam da bu sebepten dolayı mektubunuzun sonuna bu şekilde sözler ekleyebilirsiniz.

Eğer sizin için en uygun sözü bir türlü bulamıyorsanız, şiir de ekleyebilirsiniz. Bunun için karşınızda çok farklı alternatifler bulunmaktadır. İsterseniz akrostiş şiir yazabilir isterseniz de Türkiye’nin en ünlü şairlerinin sözlerinden eklemeler yapabilirsiniz.

ask_mektubu_yazmak.jpg

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

6 + 3 =