Land Rover Discovery

Land Rover Discovery arazi kabiliyetleriyle ön plana çıkan efsane bir model. Discovery’nin köşeli tasarımını son versiyonuyla yumuşatan Land Rover, kompakt SUV Freelander modeli yerine öyle bir bomba patlattı ki… Dâhice bir pazarlama fikriyle yeni modelin adına “Discovery Sport” diyerek Freelander dosyasını kapattı ve yeni kompakt modeli “Discovery” efsanesinin içine dâhil etti. “İyi yaptığın işe yoğunlaş, hep kazanırsın” teorisini hayata geçiren Discovery Sport gerçekten çok eğlenceli bir üst. ‘”Üst” diyorum çünkü içine adım attığınızda sizi hiç yormayan sade tasarımıyla, sadece gerektiği kadar teknoloji sunan bir kabin bekliyor.

Dışı yakıyor

Büyük SUV, arazilerin efsanesi köşeli Discovery ile yuvarlak hatlara sahip şehrin modacı küçük SUV’u Evoque’u fabrikanın tek kapısından sıkıştırarak sokun, diğer taraftan çıkan model Discovery Sport olur! Land Rover, Evoque’un sunamadığı büyüklüğü (7 koltuğa çıkarabiliyorsunuz) ve arazi kabiliyetlerini Discovery Sport’ta sunuyor.

240 beygir ile 0 100 km 8 saniye!

Discovery Sport 2 lt’lik benzinli motorla 240 hp güç ve 340 Nm tork üretiyor. Bu da tam gaz yaptığınızda yerinden kükreyerek kalkan bir aslan sesi ve dört tekerden çekişle ardından baktıran bir iz bırakıyor. Dokuz ileri otomatik vites de gayet başarılı.

Karar

Discovery Sport’un teknolojileri 20’den fazla ülkede, 18 aydan uzun bir süre boyunca tüm zeminlerde ve en zorlu koşullarda test edilmiş. Benzinli modelin başlangıç fiyatı 300 bin lira. Bir de yeni gelen 2 İt dizel 150 hp üreten motor var ki, başlangıç fiyatı 267 bin lira. Modelin İngiltere’deki fiyatı sadece 135 bin lira. Bizdeki fiyatın tam yarısı! Discovery Sport bence büyük Discovery’nin sadık müşterilerini bile çalabilecek güzellikte ve sadelikte tasarlanmış. Eğer hem arazide hem de şehirde güvenli bir limanda yolculuk etmek istiyorsanız bunun üzerinde de fiyaka sizin için önemliyse “Disco Sport” gerçekten gerçek bir disko kadar eğlenceli bir üst ve iyi bir tercih.

Land Rover Discovery, Audi Q7 or Volvo XC90? | My Car Heaven

land rover discovery car specifications brand land rover model land

2013 Land Rover Discovery 4 – delikatnie i subtelnie « AUTOKULT.pl

2014 land rover discovery Yeni Discovery 2014 için sürücü yardım

Yorum Yaz

− 1 = 1