Kuveyt Türk IBAN sorgulama

2010 yılında yürürlüğe giren yasa kapsamında tüm bankacılık işlemleri için IBAN kullanma zorunluluğu getirilmiştir. IBAN uluslararası bankacılık işlemlerini de standartlar doğrultusunda rahatça yapabilme olanağı sunuyor. IBAN kullanımı para transferi işlemlerinin en az hata ile yapılmasını sağlıyor. IBAN sadece para transferine imkan sağlayan hesaplar için verilir. Kredi kartları bu kapsamda değildir. Kuveyt Türk IBAN sorgulamaişlemini telefon bankacığı kullanarak, internet bankası şifreniz var ise internet şubesinden sorgulayarak ya da şubelerimize gelerek öğrenebilirsiniz.

Yurt içi ya da yurt dışına transfer yapacağınız hesaplar için, IBAN doğrulaması alarak işlemlerinizi hatasız gerçekleştirebilirsiniz. IBAN numaranızı henüz öğrenmediyseniz İnternet şubesinden giriş yaparak Kuveyt Türk IBAN sorgulamaadımından bilgi alabilir ve tüm işlemlerinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşlemleriniz sırasında kullanmış olduğunuz, karşı hesaba ait olan IBAN numarasının yanlış olması durumunda para karşı hesaba gönderilmez ve hatalı işlem yapılması engellenmiş olur. Güvenliğiniz için en yakın şubeden Kuveyt Türk IBAN sorgulamaişleminizi yaptırın ve hesabınızı rahatça kullanın.

Yorum Yaz

33 − = 31