Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Ekonomik koşulların insanları zorlamasıyla kredi kullanımı oldukça artış göstermiştir.Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar sınırlı sayıdadır. Kredi verirken istenen evraklar sicilinizi bozuk olması durumunda artar. Banka sizden kefil, gayrimenkul tapusu isteyerek kendini güvence altına alma insiyatifini saklı tutar. Kredi yada kredi kartlarına yaptığınız ödemelerinizde düzensizlik olması durumunda kredi siciliniz olumsuz etkilenir.

Bir süredir uygulanmakta olan bir yöntemle, farklı bankalar üzerindeki borçlarınızın kapatılarak kredi kullanmanız ve ödeme kolaylığı sağlanıyor. Ücretli veya kamu çalışanı olmanız durumunda bankalar kefil gösterme zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalarise kefil talep edebiliyorlar.

Geri ödeme konusundaki hassasiyetleriniz kredi notunuz üzerindeki en önemli kriter.Üst üste yapılan düzensiz ödemelerde banka tüm ilişkileriniz durdurarak kırmızı kalem denen uygulama hakkını kullanır, 5 yıl süreyle kredi,kredi kartı kullanma haklarınız engellenir. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalaraz olsa da maddi sıkıntı yaşayanlar için çözüm olmaya devam ediyor.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

− 2 = 2