Kredi Notum Neden Yok?

Bankaların kredi ve kredi ürünlerini müşterilerine kullandırıp kullandırmayacaklarını belirlemek için oluşturdukları kriterlerden birisi kredi notudur. Bu yüzden müşterilerin düzenli kredi kartı borçlarını ödemeleri veya çektikleri kredileri düzenli veya düzensiz ödemeleri kredi notu belirlenmesinde önemli bir husustur. Eğer sizin kredi notunuz oluşmamışsa bu notunuz sıfır olacaktır.

Öncelikle bankalarla düzenli bir çalışma başlatıp,hemen bir kredi kartı alarak düzenli bir şekilde kullanılması en hızlı yoldur. Bunun yanında kendi hesabınızdan otomatik fatura ödeme talimatları az da olsa kredi notunuza olumlu etki eder.

Sizlerde kredi notuna sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken şey ilk önce kredi kartı edinerek 12 ay nakit nakit avans kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi notunu yükseltmenin en hızlı ve aktif yolu da düzenli kredi kartı kullanmaktır. Kredi notu, 1 ile 1.900 puan arasında sizin yapacağınız düzenli ödemeler sayesinde bu puanınız artacaktır.

Kredi notunun oluşması kredi ve kredi kartı ödemeleri, mevcut kredi ve kredi kartı borcu, yeni alınmış kredi,kredi kullanma sıklığı,diğer etkenler bu notu belirleyen detaylardır. Kredi notunuzun sıfır olması kredi işlemleri için “riskli” seviyede olduğunuz anlamına gelmez. Ancak bankalar çalışma düzeninizi göremediği için bu belirsizliği bir risk olarak görür. Eğer bu riski ipotek, kefil veya düzenli gelirlerinizi referans göstererek azaltabilirseniz kredi kullanma şansınız da bu oranda artar.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*