kredi notu yükseltme

Çalışan ve ya çalışmayan her bireyin ekonomik durumunun, gelir düzeyinin , yaklaşık olarak nasıl bir hayat kalitesine sahip olduğunun hesabı Findeks Kredi Notu Sorgulamasını yapan sistemler ile hesaplanır. Ve bir banka bir kişiye kredi vereceği zaman kişinin kredi notunu göz önünde bulundurarak kişiye kredi verip vermeyeceği konusunda bir karara varır. Bankaların işleyişleri ve bu kredi notlarını değerlendirme yöntemleri farklıdır. Bir banka size kredi notunuz doğrultusunda kredi imkanı tanıdığı gibi bir diğer banka kredi notunuzun düşük olduğuna kanaat getirip kredi başvurunuzu onaylamayabilir.

Eğer kredi çekmek istiyorsanız ve kredi notunuz düşükse, kredi notunuzu nasıl yükseltecek siniz ? Her şeyden önce ana mantık bankaları onların görmüş olduğundan daha fazlasına sahip olduğunuzu ikna etmeye çalışmalı ve banka üzerinde güven sağlamalısınız.

Kredi notunuzu yükselmek için bankaya karşı vereceğiniz güven işlemine bütün kredi kartı borçlarını ödeyerek başlamalısınız. Borcuna sadık müşteri profili her banka tarafından olumlu puanlandırılır. Ayrıca bankaya sunacağınız limit arttırım talebi bankanın düşündüğünden fazlasına sahip olduğunuzu anlamasına yardımcı olacaktır.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

− 2 = 4