Kredi notu düşüklere kredi kartı

Bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak kredi veya kredi kartı gibi finansal destek ürünlerinin başvuru ve kullanımı ile ilgili olarak son derece kolaylık sağlayıcı çözümler sunmakta olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Bankalar kredi kullandırmak veya kredi kartını müşterisine vermek için ilk olarak müşterisinin kredi notuna bakmaktadırlar.

Bu yüzdendir ki kredi notumuzu düşürmememiz gerekmektedir. Kredi notu düşük olanlara bankalar temkinli yaklaştığından dolayı kredi kartı için yapılan başvurunun bile olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır. Bu sebebten dolayı bankalar mağdur olan vatandaşlar arasında kredi notu düşük olanlara bloke teminatlı kredi kartı kullandırmaktadırlar. Bu nasıl oluyor derseniz. İşte size cevabı banka müşterisi kredi kartını kullanmak istediği bankaya kart limiti kadar parayı yatırdıktan sonra bloke için almış olduğu limit kadar müşteriye kredi kartı çıkarmaktadır. Hem banka yeniden müşterisini kazanmakta  hem de müşteriler çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için yeniden kredi kartı sahibi olabilmektedirler.

Sizinde kredi puanınız düşükse bloke teminatlı kredi kartınızı almak için bankalara arasında bir araştırma yapabilirsiniz.  Kredi notu düşük olana bloke teminatlı kredi kartı başvurusu sunan birçok banka bulunmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapacağınız bankaya talep ettiğiniz kredi kartı limiti kadar bir para yatırmanız gerekiyor. Bu parayı yatırdıktan sonra banka o paraya bloke koyuyor ve size kredi katını veriyor. Bu şekilde kredi kartını aldıktan sonra düzenli ödemeler yapar ve bankanın güvenini tekrardan kazanırsanız blokeyi ilerleyen zamanlarda kaldırabiliyorsunuz.

Kredi notunuz düşükse tekrar yükseltmek de sizin elinizde olduğunu unutmamalısınz. Yapacağınız düzenli harcamalarınızı düzenli bir şekilde ödeme yaparsanız kredi notunuz anında yükselir ve kredi kartınızı anında alabilirsiniz. Yani kredi notunun öneminin asla unutmamalısınız. Bankalarda üzülmemek adına  çok dikkat etmelisiniz. Düşük limitli kredi kartlarını sürekli olarak kullanmak ve düzenli bir ödeme yapmanız sizler için daha uygun olacaktır diyoruz.

finansq (9)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*