kredi kartları kaç gün ödenmezse avukatlık olur

Çalışma hayatında ki insanların gelir-gider düzeyi arasında ki orantısızlık nedeniyle, ve sürekli ortaya çıkan bir para ihtiyacı gerekçesiyle insanlar kredi kartı kullanımlarını ülkemiz genelinde oldukça benimsemişlerdir. Her bankanın kart sahibine sunmuş olduğu değişik avantajlar, indirimler, gerek biriktirme kuponları gibi kampanyalarla kredi kartları, müşteriler için oldukça cazip ve kullanımı kolay bir para harcama yöntemidir.
İnsanların bilinçsiz kullanımı sonucu kredi kartları yüzünden bir çok insan mağdur olmuş, kredi borçlarını ödeyememiş , çoğuna haciz davaları açılıp mahkemelik olunmuştur.
Bütün kredi kartları size kullanım günü olarak bir ay yani otuz günlük bi süre belirler ve bu süre sonunda da hesabınıza ait fatura borcunu size gönderir. Gelen ilk faturayı ödemediğinizi varsayarsak bir sonraki dönem gelicek ikinci ay faturanıza birinci aydan kalan borcunuzda eklenicektir. ikinci dönem faturanın da ödenmemisi sonunda üçüncü ay gönderilecek faturadan sonra hala bir ödeme gerçekleşmemiş ise banka size uyarılar göndermeye başlayacaktır.Kredi kartı borçları üçüncü aydan sonra ödenmez ise mahkemelik olunabilir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*


+ 27 = 32