Kredi kartı nasıl iptal edilir?

Kullandığınız kredi kartınızı ipal etmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazımız da sizlere anlatacağız. Kredi kartını almak kolay olsa da iptal etmek biraz zor olmaktadır. Bu yüzden bazı hususlara dikkat etmenizi sizlere öneririz. İlkönce yapılması gereken kredi kartınızda bulunan karınıza ait tüm borçlarınızı ödemek olmaktadır.Eğer kredi kartınıza ait taksitli borçlarınız bulunuyorsa onlarında tamamını ödemeniz lazım.

Kredi kartınızı iptal etmek için kredi kartı numaranızı bir dilekçeye yazmalı ve kredi kartınızı kapatmak istediğinizi dilekçe de belirtmelisiniz. Kredi kartını kullandığınız bankanın şubesine bırakmalısınız. Ayrıca kredi kartınızın iptali için bankanızın telefon bankacılığını da kullanarak yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile kartı iptal ettirmekteki en kolay çözüm kredi kartını kayıp nedeniyle iptal etmek istediğinizi söylemek.

Ama bankalar kayıp nedeniyle iptal edilen kredi kartlarına otomatik olarak yeni kart basmak suretiyle buradaki açıklarını kapatma çabası içindeler. Buna karşı yapabileceğiniz şey, tarafınıza gönderilen yeni kartı kurye ile göndermeleri durumunda teslim almamanız ve daha sonra da bu kartı elinize geçmediği nedeniyle iptal ettirmeniz olur. Bazı bankalar kuryeden teslim almadığınız kartları direk iptal etmektedir. Yine de bankanızı arayıp iptali teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Bankalar 10.03.2007 tarih ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmak suretiyle yürürlüğe giren “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” nedeniyle siziniptal talebinizi 7 gün içerisinde yerine getirmekle yükümlüdürler. Kredi kartınızın iptal olduğunu mutlaka bankanıza veya müşteri temsilcisine kesinlikle teyit ettirmenizi sizlere tavsiye ederiz.

kredi-karti

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

27 − = 18