Kredi kartı limiti nasıl arttırılır?

Kredi kartı limiti demek kredi kartı müşterilerinin başvuru sırasında beyan ettikleri gelire bağlı olarak banka tarafından kredi ilişkisi kurulmak istenen müşterilere alışveriş yapmak veya nakit çekmek için tahsis edilen borçlanma tutarına denmektedir.

Bankalarda kredi kartı limitleriyle ilgili iki farklı uygulama vardır. Kart sahiplerinin sahip olduğu kartların her birine ayrı bir limit verilmesi ikincisi de her müşterinin kart sahibi olduğu her bankadan tek bir kredi kartı limiti olması. Müşteriler tek bankadan birden fazla kredi kartı sahibi olsalar dahi, belirlenen tek bir borçlanma limiti vardır.

Kredi kartı limitiniz kredi kartı başvurusu sırasında belgelediğiniz veya beyan ettiğiniz, banka tahsis ekibi tarafından bir şekilde teyidi yapılmış düzenli gelirinize göre belirlenmektedir. Kullandığınız kredi kartınızın limiti size yeterli gelmiyorsa kredi kartı limit artırımına gitmek için yapılması gerekenler aynen şöyle olmaktadır. Kredi kartı limit artırımınızı bankanıza giderek şahsen yapmanız gerekmektedir. Ya da kartın ait olduğu bankanın telefon bankacılığı numaralarını aramanız ve limit artırım talebinizi iletmeniz gerekiyor.
Maaş ve gelir durumunuzu belgeleyerek size verdikleri faks numarasına göndermeniz gerekiyor. Bu istenen belgeleri gönderdikten sonra yapmanız gereken önemli bir detay faksı çektikten sonra mutlaka karşı tarafı arayarak ulaşıp ulaşmadığının teyidinin alınmasına dikkat etmelisiniz. Bu işlemlerden sonra karşı tarafın faksı aldığını teyit etmesinin ardından, limit arttırım talebiniz ilgili birim tarafından kredi kartıyla yaptığınız harcalamalar, borç ödemeleriniz ve KKB‘deki size ait kredi performansı ile beraber değerlendirilir ve bir sorun görülmemesi durumunda limitiniz arttırılır.

Kredi-Kartları-358x273

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*