Kredi kartı ile vergi borcu nasıl ödenir?

İnternetin hayatımızda hızlı bir şekilde yer almaya başlamasıyla birlikte her işimizi internet aracılığı ile oturduğumuz yerden anında yapabilecek duruma geldik. Günümüzde vergi borçlarımızı ödemek için  mükelleflere daha etkin ve kaliteli hizmet sunulması, vergi dairelerinde oluşabilecek yığılmaların önlenmesi ve kırtasiyeciliğin azaltılması bakımından,çıkarılan 6111 Sayılı Kanun Kapsamında kredi kartı ile artık borçlarınızı ödeyebiliyorsunuz. Gelir idaresi başkanlığının  internet sitesindeki https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_6111_LOGIN_AC bağlantısından veyahut http://www.gib.gov.tr adresinde yer alan “Yapılandırma e-Başvuru ve Kredi Kartı ile Ödeme” bağlantısından kredi kartı ile peşin ödeme veya taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Vergi borcunuzu kredi kartı ile ödemek için İnternetten vergi kullanıcısı , T.C kimlik numarası , Plaka , T.C kimlik numarası ve aracın tescil tarihi , Tecil dosya numarası , tahakkuk fiş numarası ve diğer seçeneklerden birini kullanarak vergi borçlarınızı rahatça kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz.

Kredi kartı ile ödeme yalnız internet dairesinde devam ediyor. Vergi dairesinde vergi borcunuzu kredi kartı ile borç ödeme yapamıyorsunuz. Kredi kartı borcunuzu anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00-22:00 saatleri arasında borçlarınızı ödeyebiliyorsunuz.

Her geçen gün gelişen teknolojinin getirdiği imkânlardan en iyi şekilde yararlanmak suretiyle mükelleflere daha iyi hizmetler sunulmaktadır. Kredi kartınız ile vergi borcunuzu ödemeyi yaptığınız an itibariyle ödemeleriniz geçerli olmaktadır. Kedi kartı ile vergi borcu ödemenin faydalarından biri de yapacağımız işlerde takip kolaylığı, şeffaflık, kolay erişebilirlik, anında erişebilirlik ve hız gibi artıları da bulunmaktadır. Ödenmemiş gelir vergi borçlarınızı  hem sorgulayarak hem de hemen ödemek için kredi kartınızı kullanarak anında ödeyebilirsiniz.

Teknolojinin getirdiği bu kolaylıklarla hem zamandan kazanacaksınız hem de hiç yorulmadan borcunuzu ödemek için sıra bekleme derdinden anında kurtulacaksınız. Şu hususu tekrar etmekte fayda olacağını düşünüyorum. Kredi kartıyla ödeme, sadece internet sitesi üzerinden yapılacak. Vergi dairelerine gidilerek, kredi kartıyla vergi ve ceza ödemesinde bulunulamayacak.

finansq (6)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*