Kredi kartı ile trafik cezası ödeme kapsamlı

Trafik cezanızı kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Trafik cezanızı kredi kartınız ile ödemek için yapmanız gereken internet vergi dairesi uygulamasını kullanmanız yeterlidir. İnternetten vergi dairesi , motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme bölümünü seçeceksiniz. Kredi kartı ödeme bölümünden gerekli olan plaka , TC numaranız ve tescil tarihini girerek  aracınızla ilgili sayfaya ulaşmış oluyorsunuz.

Girdiğiniz sayfada mükellefin bilgileri , motorlu taşıtlar vergisi , ceza bilgileri , tahsilat ve beyanlı ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Kredi kartı ile trafik cezası ödeme seçeneğini seçerek  işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınız ile tek çekim veya taksitli olarak da ödeme yapmanız mümkündür. Ayrıca kredi kartınız ile birçok kurum ve kuruşlarada giderek yapabilirsiniz. PTT veya bankalara ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankalarda sıra beklemek istemiyorsanız da kredi kartınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığı ile ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartınız ile trafik cezanızı kredi kartınıza taksitlendirebilirsiniz. Hemen her bankanın en az üç taksitle ödeme seçeneği mevcuttur.  Aşağıda size vereceğimiz Gelir İdaresi Başkanlığı adresinden  https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU  aracınızın plaka numarasını ve ruhsatınızda yer alan araç tescil tarihinizi girerek ilgili menüye girebilir. Cezalarınızı sorgulayabilir. Ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartınız ile taksitli olarak da ödeme yapmanın mümkündür.

Akbank

TEB

Vakıfbank

İşbank

Garanti Bankası

Yapı Kredi Bankası

Halk Bank

Finansbank

Ziraat Bankası

Denizbank

HSBC bankalarının kredi kartı ile trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.

1(96)

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*