Kredi kartı borcundan kurtulmanın yolları

Sizi bunaltan ve çok önemli bir konu olan kredi kartı borcundan kurtulmanın bazı yöntemleri bulunmaktadır. Bu yolları planlı ve proglamlı takip edrek kredi kartı borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Ödeme şekli olarak kullanılan kredi kartı günümüzde artık oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmayı başarmıştır.

Herkesin cüzdanında en az bir adet kredi kartı bulunmaktadır. Alışverişlerini doğru yapamayanlar, harcamalarını kontrol edemeyenler kredi kartı borcu ile karşı karşıya gelmektedir. Kredi kartı tutarlarını ödeyemediğiniz de ise sorunlarla yüz yüze gelmektesiniz.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız ilk yapmanız gereken bankanızla görüşmektir. Kredi kartına sahip olduğunuz bankaya borçlarınızı ödeyemediğinizi ve alternatif ödeme yolları sunmalarını  istemelisiniz. Bankanız uygun görürse  banka kredi kartı borcunuzu taksitlendirecektir. Borcunuzu belirli aylara bölerek kredi kartı borcunuzu daha kolay ödemenizi sağlayabilirsiniz.

Diğer bir  kredi kartı borcu kapatma yöntemi ise ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Kullanacağınız ihtiyaç kredisinin ödeme planını iyi hesaplamalısınız. Çünkü gelirinizi olumsuz etkileyecek bir taksit tutarı ile ödeme planı düzenlerseniz bu yaptığınız işlemin hiç bir manası olmayacaktır.  Bunun içinde bir hesap çizelgesi hazırlayarak aylık gelirini ve giderini günlük olarak hesaplamalıdır. Bu hesabı tutarak paranıza daha rahat yön verebilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzu kapatmanız için  kredinizin aylık tutarını daha aza indirebilecek bir yapılandırma yaptırabilirsiniz.  İşleminizi  talep etmek için bankanın telefon bankacılığını kesinlikle kullanmayın. Bizzat  şubeye giderek müşteri temsilciniz ile görüşümeniz daha sağlıklı olacaktır. Birçok  banka ortalamanın biraz üzerinde faiz oranları ile yapılandırma kredisi imkanını sunmaktadır.  Bu imkanınızı çok iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü bankalar ikinci bir yapılandırma yapmamaktadır. Sizlere tavsiyemiz kredi kartı borcu  gibi durumları yaşamamak iç tedbirinizi önceden almanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*