Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum ne yapmalıyım?

Kredi karı borcunuz çok birikmişse ve kredi kartınızın asgari tutarının dahi ödemesini yapamıyorsanız sizin için yapılabilecek adımları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Kredi kartınızın borcunu ödemek için bazı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İlk yapılacak işlem  kredi kartı borcunuzun aylık tutarlarını ödeyemiyorsanız kredi kartı borcunuzu taksitlendirerek aylık ödeyebileceğiniz rakamlara getirebilirsiniz. Kredi kartını kullandığınız bankanızla görüşmeniz gerekecektir.  Bankanıza kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çektiğinizi ve kredi kartı borcunu taksitlendirmek istediğinizi söylemelisiniz.

Kredi kartını kullandığınız bankanın mutlaka bu tür taleplere göre özel hizmetleri bulunmaktadır. Ekstre borcunuz  taksitlendirilir. Taksitlendirme işlemi yapılırken belirli faiz oranları ile borç yeniden yapılandırılır ve belirli vadelere bölünür. Genel olarak vade 12 ay ile sınırlı kalmaktadır. Bu sayede borcunuzu daha rahat şartlar altında ödeyebileceğiniz aylık rakamlara  sahip olabilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız yapacağınız diğer bir işlem de  ihtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.  İhtiyaç kredilerinde faiz oranları daha düşüktür. Bu yüzden düşük olduğu için kredi kartı borcunuz kadar kredi çekip, aylık gelirinize uygun kredinizi rahatça ödeyebilirsiniz. Fakat kredi kartı borcunuz yüzünden kredi notunuzda düşüş yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğinizi anladığınız zaman kısa süre içersin de kredi başvurusu yapmanız sizin için çok yararlı olacaktır. Bu sayede kredi notunuz çok düşmeden kredi kullanmalısınız.

Visa Plans Largest IPO In U.S. History

Yorum Yaz

Your email address will not be published.

*