Kredi kartı borcu olan kimseye ihtiyaç kredisi çekilebilirmi?

Merkez Bankasının Kara Listesinde bulunmayan veya Kredi Kayıt Bürosunun tutmuş olduğu Kredi Notu düşük olan vatandaşların kredi çekebilmeleri neredeyse imkânsızdır.  Kredi kartı borcu olan bir kişi ihtiyaç kredisi çekebilir mi diye bir soru aklınıza gelirse işte size cevabı.

Kişinin kredi kartı borcunun çok fazla olması ve faizli olarak ödeme noktasında sürekli sıkıntı yaşamasından dolayı bankalar aracılığı ile ihtiyaç kredisi adı altında verilen kredi kartı borcu kapatma kredisi kullanabilmektedir. Yani kredi kartının faizi durdurup tüm borcu ödedikten sonra taksitli olarak bankaya borçlanmaktır.

Diyelim ki  kredi kartı borcu olan bir kişi ödemelerini düzenli yapıyor ve başka bir ihtiyacı için kredi çekmesi gerekir ise, yine bankanın onay vermesi ve kişinin aylık olarak krediyi ödeyebilecek durumda olması sonucunda ihtiyaç kredisi verilebilmektedir.

Kredi kartı borcum var ve kredi çekmek istiyorsanız bu krediyi sadece kredi kartı borcunuzu kapatmak için kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra da böyle bir durumda kartınızı iptal ettirmeniz sizin için daha iyi olacaktır diye düşünmekteyiz.

 

Yorum Yaz

35 − 30 =