Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bir çoğumuzun artık kredi kartı var. Olmayan bir parayı harcadığımız ve bankaların bol bol dağıttıkları paralar yüzünden reel olmayan bir çok parada sistemde dolaşmakta. Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur sorusu herkesin kafasını karıştırır. Her zaman herşey yolunda gitmez ve kredi kartı ödenmeyebilir. Bu yüzdende ne yapacağımızı bilemyiz.

Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur bir çoğumuz bilmemekte. Öncelikle borcunuzu ertelemek için bankanız ile görüşün. Daha sonra asgari tutarı ödemeyi çalışın. Bunlarıda yapamıyorsanız iç kez kredi kartınızı ödeyemediğiniz zaman kartınız yasal olarak kullanım akapanacak ve yargı yolu ile tahsil edilmesi youna gididelectir. Bu ve benzer işlemleri iyi takip etmeniz gerekir.

Kullananların bir çoğu kredi kartı borcu ödenmezse ne olur biliyorlar. Yasal takip başladıktan sonra kredi notunuz düşer, notunuz düştüğünde başka bankalardanda kredi kullanamazsınız. Bu bakımdan yapacağınız düzenli ödemeler çok önemlidir. Herkes bu yüzden ödeme yapabileceği kadar kartlarını kullanmalı ve düzenli şekilde ödemeleriniz yapmalıdırlar. Bu işlemler sayesinde notunu yüksek tutarak riski düşük olmalıdırlar.

Maybe You Like Them Too

Yorum Yaz

− 4 = 1