Kredi kartı borcu kaç dönem ödenmezse avukatlık olur

Bankanızdan kullandığınız kredi kartları ihtiyaçlarınız için büyük kolaylık sağlamaktadır. Bankanız  kredi kartı dönem borçlarınızı  30 günde bir kesilerek sizin başvuru esnasında doldurduğunuz forumda yer alan hesap kesim tarihinde e –posta yolu ile kısa mesajla ve posta yolu ile adreslerinize  göndermektedir.

Ama eğer düzenli ödemenizi yapmadığınız zaman devamlı faiz üstüne faiz gelmektedirKredi karınızın dönem borcunun  ödeme tutarı % 25 asgari tutar olduğu gibi dönem borcunun tamamı da olabilmektedir.  Bir dönem sonra borcunuzu ödemediğiniz durumlarda uyarı mesajları ile ödemeniz gerektiği belirtilir ancak kredi kartınızda bakiyeniz var ise kredi kartını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Diyelim ki 1. Dönem borcunuzu ödemediniz ve 2. dönemde de hala ödeme yapmadıysanız  2. Dönemde üst üste borcunuzu ödemediğiniz durumda kredi kartınız da bakiye olsa bile kullanıma kapatılacak ve size ödemeniz konusunda uyarılar gelecektir.  3 dönem üst üste ödenmeyen borçlarınız sonrası idari takip süreci başlayacak ve ödeme yapmanız için size 7 günlük süre verilecektir. Bu 7 gün içinde ödenmez ise 8. Gün yasal takip başlayacak ve avukatlık işlemleri sürecektir. Aslında kredi kartı düzenli ödendiğinde güzel bir uygulamadır. Bu işlemler neticesinde kredi notunuz da düşmektedir.  Ödeme işlemi yapmadığınız zaman Merkez Bankası sizi kara listesine alır ve 5 yıl boyunca diğer bankalarla işlem yapmanız da yasaklanmış olur.

Yorum Yaz

+ 87 = 94